System ruchomych plandek już w Polsce

System ruchomych plandek już w Polsce

NetCap, system ruchomych plandek, wkroczył na rynek.

 
NetCap wywodzi się z Holandii, został opracowany już w 1999 roku. System ruchomych plandek bardzo szybko został wdrożony do krajowego transportu i rozpoczął podbijanie zagranicznych rynków. Taki sposób zakrywania powierzchni załadunkowej przede wszystkim sprawdza się w transporcie profili stalowych, drewna, szkła, kontenerów, maszyn czy nawet samochodów osobowych. Konstrukcja, w której zastosowano wzmocnione, aluminiowe szyny zapewnia stabilność całego systemu plandek, ale nie obciążając naczepy.

- NetCap został zaprojektowany tak, aby szybko i sprawnie zakryć powierzchnię załadunkową naczepy i ochronić ładunek przed szkodliwym działaniem warunków zewnętrznych. Warto też dodać, że system pozwala uniknąć ewentualnych niebezpieczeństw związanych z koniecznością wiązania towarów i zakrywania ich dodatkowymi plandekami. Kierowcy jednym ruchem naciągną plandekę na ładunek, a całość trwa sekundy. Wystarczy, że przejdzie on wzdłuż pojazdu – mówi Katarzyna Słaba, specjalista ds. sprzedaży w firmie Alupart.

W NetCap zastosowano aluminiowe szyny, na których znajdują się ruchome rolki. To one przesuwają plandeki. Dodatkowo konstrukcję wspierają szerokie i stabilne suwnice, aby maksymalnie zabezpieczyć ładunek. Dodatkowo NetCap jest wyposażony w plandekę, którą pokryto wytrzymałą powłoką PCV 900gr/m2 – istnieje możliwość indywidualnego dopasowania koloru czy nawet nadruku na jej powierzchni.

4trucks.pl / NETCAP International

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL