Ciężarówki DAF do transportu w nocy

Ciężarówki DAF do transportu w nocy

Samochód ciężarowy, który można wykorzystywać do celów dystrybucyjnych przez 24 godziny na dobę?

Nawet gdy obowiązują ograniczenia dotyczące hałasu w godzinach wieczornych, nocnych lub wcześnie rano? Dzięki nowej wersji LF Silent jest to możliwe, podobnie jak w przypadku popularnych wersji CF Silent i XF Silent.

Z myślą o transporcie dystrybucyjnym na obszarach miejskich w godzinach wieczornych, nocnych i porannych, firma DAF oferuje wersje Silent modeli CF i XF, a ostatnio również LF. Po włączeniu specjalnego „trybu cichego” poziom emitowanego hałasu nie przekracza 72 dB(A). Oznacza to, że model ten zalicza się do cichych pojazdów i może być wykorzystywany do załadunku i rozładunku towarów w obszarach z ograniczeniami emisji hałasu w porach wieczornych, nocnych i wczesnoporannych.

Deska rozdzielcza wersji Silent wyposażona jest w specjalny przycisk „Silent”. Naciśnięcie tego przycisku powoduje uruchomienie programu, który ogranicza moment obrotowy i prędkość obrotową silnika, a także umożliwia przełączanie biegów przy niższych prędkościach obrotowych silnika. W modelach DAF CF i XF w wersji Silent również obudowa skrzyni biegów przyczynia się do zmniejszenia poziomu hałasu.

Wszystkie wersje Silent dostępne są w różnych konfiguracjach. Na przykład firma DAF może dostarczyć nowy model LF Silent z podwoziem pod zabudowę 4x2 i kabiną dzienną, wydłużoną kabiną dzienną lub kabiną sypialną oraz z pełną gamą dostępnych rozstawów osi. Modele DAF CF i XF w wersji Silent są dostępne jako podwozia pod zabudowę lub ciągniki wyposażone w różnorodne wersje kabin, podwozia o różnej długości i z różnymi konfiguracjami osi.

Model DAF CF Silent wyposażony jest w 10,8-litrowy silnik PACCAR MX-11 o mocy od 210 kW/286 KM do 320 kW/435 KM. Model DAF XF jest dostępny tylko z silnikiem MX-11 o mocy 320 kW/435 KM. Nowy 7,5-tonowy model DAF LF Silent jest wyposażony w silnik PACCAR PX-5 o pojemności 4,5 litra i mocy od 112 kW/152 KM do 135 kW/184 KM. Ten nowy i oszczędny silnik sprzężony jest ze zautomatyzowaną, sześciobiegową przekładnią AS Tronic.

4trucks.pl / DAF

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL