IVECO Daily Euro 6 nowej generacji

IVECO Daily Euro 6 nowej generacji

IVECO zaprezentowało nowego Daily Euro 6 oraz aplikację DAILY BUSINESS UP.

 

Nowy Daily Euro 6 dostępne jest w wersji z silnikami o pojemności 2,3 i 3,0 litra rozwijającymi moc do 210 KM i oferuje moment obrotowy 470 Nm. Umożliwia dodatkowe obniżenie zużycia paliwa, co oznacza oszczędności na poziomie 8% w porównaniu z wcześniejszymi modelami Euro 5 dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii w zespole napędowym. Dzięki nowej aplikacji DAILY BUSINESS UP kierowca jest zawsze połączony z siecią i może korzystać z systemu asystenta jazdy i asystenta biznesowego.

Kabina jest jeszcze lepiej wyciszona niż we wcześniejszych modelach (poziom hałasu obniżono o 4 decybele), co poprawiło akustykę pojazdu i odczuwalność dźwięku o 8%.

Wnętrze wzbogacono o nową skórzaną kierownicę, niebieskie obicia foteli oraz nowe piankowe zagłówki. Układ został zmodyfikowany w taki sposób, aby wszystkie schowki (jest ich maksymalnie 18) zostały umieszczone w strategicznych miejscach w kabinie i były łatwo dostępne. Deska rozdzielcza wprowadza nowe elementy zaprojektowane w celu stworzenia połączonej ze światem stacji roboczej. Nowe, cyfrowe radio (DAB) zintegrowane z deską rozdzielczą zapewnia odbiór stacji cyfrowych i analogowych, a także wszelkie funkcje multimedialne i zarządzania telefonem, jakich można oczekiwać od pojazdu najwyższej klasy. Na praktycznej podstawce można umieścić urządzenia mobilne o różnej wielkości; może również pełnić funkcję podkładki na dokumenty. Dwa łatwo dostępne porty USB umożliwiają korzystanie z treści multimedialnych w nowym, cyfrowym radiu i ładowanie urządzeń mobilnych. Dostępna jest również opcjonalna ładowarka indukcyjna dla smartfonów wyposażonych w najnowsze rozwiązania technologiczne. Dzięki wszystkim tym funkcjom kabina zapewnia profesjonalne środowisko, w którym kierowca i pasażerowie mogą pracować wydajnie i w pełni bezpiecznie.

W celu optymalnego wykorzystania czasu spędzanego w kabinie Nowy Daily Euro 6 jest pierwszym samochodem dostawczym, w którym system łączności pokładowej jest czymś więcej niż systemem multimedialnym - stanowi narzędzie pracy wyposażone w dedykowaną aplikację o nazwie DAILY BUSINESS UP.

DAILY BUSINESS UP może pełnić funkcję asystenta kierowcy dzięki systemowi oceny stylu jazdy (DSE), profesjonalnemu systemowi nawigacji firmy Sygic oraz interaktywnemu podręcznikowi użytkownika. Aplikacja może przejąć również rolę asystenta biznesowego, ułatwiając optymalizację efektywności floty dzięki systemowi Fleetwork oraz śledzenie zaplanowanych przeglądów. Aplikacja zapewnia także pomoc dla klientów, umożliwiając bezpośrednie połączenie z całodobową pomocą drogową IVECO. Wszystkie te funkcje nowego Daily Euro 6 umożliwiają obniżenie całkowitego kosztu posiadania i użytkowania.

W nowym Daily Euro 6 wprowadzono nowy sposób zapewniania łączności, który nie wymaga instalacji żadnych dodatkowych urządzeń; dzięki aplikacji DAILY BUSINESS UP kierowcy mogą komunikować się z pojazdem i silnikiem za pomocą smartfona lub tabletu. Nowe, cyfrowe radio automatycznie nawiązuje połączenie Bluetooth z pojazdem i po kilku sekundach Nowy Daily Euro 6 może pełnić rolę profesjonalnej stacji roboczej.

4trucks.pl / IVECO

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL