FM Logistic tworzy szkołę logistyki

FM Logistic tworzy szkołę logistyki

Jednym ze strategicznych priorytetów FM Logistic jest zrównoważony rozwój.

Chcąc wspierać projekty o charakterze humanitarnym, społecznym i środowiskowym, jego francuski oddział niedawno podpisał umowę partnerską z Apprentis d’Auteuil, fundacją realizującą programy w zakresie opieki, edukacji, szkoleń i integracji skierowane do młodzieży. Celem było utworzenie pierwszej umożliwiającej uzyskanie dyplomu szkoły logistyki dla osób w wieku 18-25 lat.

Dzięki tej współpracy FM Logistic France i Apprentis d’Auteuil zamierzają wesprzeć młodych ludzi napotykających na poważne trudności o charakterze edukacyjnym, społecznym czy rodzinnym, którym zagraża wykluczenie. Pragną pomóc im w powrocie do aktywnego życia, dając im zawód o obiecujących perspektywach.

Pierwszy rocznik w 2017 r.
Nabór na pierwszy rok, który zakończy się w styczniu 2017 r., będzie miał charakter kilkuetapowy i będzie prowadzony przez firmę FM Logistic France i fundację Apprentis d’Auteuil za pośrednictwem jej oddziału Auteuil Formation Continue (AFC). Partnerów będą wspierać w tych działaniach zespoły Pôle Emploi (urząd pracy) i Adecco Groupe France. Pierwszy etap wstępnej kwalifikacji kandydatów odbędzie się pod koniec pierwszego semestru 2016 r. Rekrutacja, której celem jest wyłonienie potencjalnych kandydatów w wyniku rozmów kwalifikacyjnych, rozpocznie się we wrześniu.
Po zakończeniu tego etapu na pierwszy rok zostanie przyjętych około piętnastu osób w wieku od 18 do 25 lat. Zostaną one skierowane do trzech centrów FM Logistic (Longueil-Sainte-Marie, Crépy-en-Valois i Ressons- sur-Matz) położonych w Pikardii, regionie, który pełni funkcję obszaru pilotażowego dla FM Logistic.

Współpraca na wszystkich etapach
Dwunastomiesięczne szkolenie pozwoli uczniom pierwszego rocznika zdobyć dyplom pracownika magazynu logistycznego o wszechstronnych kwalifikacjach (odpowiednik specjalizacji „order picker”). Szkolenie to, które wiąże się z zawarciem umowy pomiędzy pracodawcą i pracownikiem, obejmującej podniesienie kwalifikacji zawodowych, zakłada realizację Programu Wsparcia Osobistego (APR). Ten opracowany przez AFC program ma stanowić kompleksową odpowiedź na problemy osób, które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji. Elementem decydującym o sukcesie procesu integracji zawodowej tych ludzi będzie zaangażowanie osób kontaktowych i opiekunów uczestników programu.
FM Logistic France z dumą informuje o swoim udziale w tworzeniu systemu szkolenia dostosowanego do indywidualnych potrzeb, który obaj partnerzy rozwiną w ciągu najbliższych miesięcy. Ta współpraca ma mieć charakter długofalowy.

- Integracja społeczna i zawodowa niewykwalifikowanych ludzi młodych, którzy zbyt szybko znaleźli się poza systemem edukacji, jest jednym z priorytetów naszych działań wyjaśnia Nicolas Truelle, dyrektor generalny Apprentis Auteuil – Jesteśmy przekonani, że trzeba znieść bariery dzielące sfery gospodarki, edukacji i spraw społecznych. Nasza przyszłość opierać się będzie na wspólnym tworzeniu systemów szkoleniowych, które uwzględniać będą udaną karierę zawodową młodych ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji oraz wyzwania związane z rekrutacją i odpowiedzialnością społeczną biznesu przedsiębiorstw.

4trucks.pl / FM Logistic

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL