Mercedes-Benz Actros z tytułem Green Truck 2016

Mercedes-Benz Actros z tytułem Green Truck 2016

Mercedes-Benz Actros 1845 StreamSpace wygrał w tym roku ranking pojazdów najbardziej przyjaznych środowisku czasopism VerkehrsRundschau i Trucker w klasie ciągników siodłowych.

To już drugi raz z rzędu oraz trzeci raz w ostatnich czterech latach, kiedy Actros zdobywa ten tytuł. Pojazd o emisji spalin spełniający normę Euro 6 spalił na trasach testowych czasopism średnio 22,68 l/100 km emitując przy tym dwutlenek węgla w ilości 613 g. Z tymi wartościami Mercedes zajmuje pierwszą pozycję przed Scanią R450 Topline Only SCR. Na trzecim miejscu znalazł się DAF CF 440. Actros osiągnął doskonałe wartości zużytego paliwa i emisji gazów i pod względem efektywności można go tylko polecić” powiedział Gerhard Grünig, redaktor naczelny pism Verkehrsrundschau i Trucker.

W tym roku już po raz 6 czasopisma Verkehrsrundschau i Trucker przeprowadziły test mający wskazać najbardziej ekologiczną europejską ciężarówkę. W szranki stanęły pojazdy 3 renomowanych producentów – Mercedesa, Scanii i DAFa. Wszystkie pojazdy wyposażone były w silniki o mocach 440-450 KM i tempomaty sterowane GPS. Pojazdy niemiecki i holenderski napędzane były silnikami z recyrkulacją spalin, marka skandynawska zdecydowała się na rozwiązanie „SCR only”.

Przed rokiem Mercedes-Benz Actros 1842 LS z kabiną StreamSpace zdobył tytuł Green Truck 2015. Wynik spalania na wymagającej trasie wyniósł 22,63 l/100 km. W pobitym polu zostały dwa pojazdy marki Scania.

4trucks.pl / Mercedes-Benz

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL