Volkswagen w Polsce - wyniki sprzedażowe na plusie

Volkswagen w Polsce - wyniki sprzedażowe na plusie

W pierwszym kwartale 2016 roku zarejestrowano w Polsce 1895 aut marki Volkswagen Samochody Użytkowe, czyli o 339 egzemplarzy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Po pierwszych trzech miesiącach tego roku udział Volkswagena w rynku nowych samochodów użytkowych wyniósł 11,1 procenta. Najczęściej rejestrowanym autem marki Volkswagen Samochody Użytkowe pozostaje Caddy, którego tylko w tym roku na ulice wyjechało już 756 egzemplarzy.

- Szczególnie cieszy nas fakt, że do gustu naszych Klientów przypadły dwa nowe modele, Caddy czwartej generacji i Transporter szóstej generacji, które miały swoją premierę w minionym roku. Wyniki rejestracji wyraźnie pokazują, że oba modele są coraz chętniej wybierane przez użytkowników samochodów dostawczych. To zasługa nowego designu, zbliżonego do samochodów osobowych jak i nowoczesnych systemów wspomagających kierowcę przy zachowaniu wszystkich cech samochodów dostawczych. W roku 2016 wprowadzone zostaną kolejne dwa nowe modele. W ofercie marki pojawi się nowy Volkswagen Amarok, a także długo wyczekiwany nowy Volkswagen Crafter, który produkowany będzie w Fabryce w Białężycach k. Wrześni. Oznacza to, że do końca tego roku odnowiona zostanie cała gama modelowa marki – powiedział Piotr Łakomy, Dyrektor marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

Pod względem liczby rejestracji wśród modeli marki Volkswagena Samochody Użytkowe w bieżącym roku na czele zestawienia znajduje się Caddy (756 zarejestrowane egzemplarze). Kolejne miejsca zajmują Transporter (729 sztuki), Crafter (234 egzemplarze) i Amarok (176 sztuki).

4trucks.pl / Volkswagen

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL