Do krajów trzecich bez zezwoleń

Do krajów trzecich bez zezwoleń

W dniu 5 kwietnia br. inspektorzy WITD w Poznaniu podczas prowadzenia kontroli zatrzymali pojazd dostosowany do przewozu piskląt należący do węgierskiego przewoźnika.

Kontrola dokumentów okazanych przez kierowców wykazała, że firma węgierska wykonywała przewóz żywych piskląt w ilości 78000 sztuk z Polski do obwodu kaliningradzkiego w Rosji. Kierowcy nie posiadali w pojeździe i nie okazali do kontroli ważnego wypełnionego zezwolenia na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wydanego przez ministra właściwego do spraw transportu wymaganego przy przewozie z Polski do krajów trzecich.

Wymóg posiadania powyższego zezwolenia wynika z ustaleń komisji mieszanej przedstawicieli rządów Polski i Węgier. W związku z brakiem wymaganego zezwolenia zespół pojazdów został skierowany na parking wyznaczony przez Starostę Pilskiego, do momentu ustania naruszenia. Od przewoźnika pobrano kaucję na poczet kary pieniężnej w kwocie 10 000 zł oraz wszczęto postępowanie administracyjne.

4trucks.pl / WITD Poznań

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL