Do krajów trzecich bez zezwoleń

Do krajów trzecich bez zezwoleń

W dniu 5 kwietnia br. inspektorzy WITD w Poznaniu podczas prowadzenia kontroli zatrzymali pojazd dostosowany do przewozu piskląt należący do węgierskiego przewoźnika.

Kontrola dokumentów okazanych przez kierowców wykazała, że firma węgierska wykonywała przewóz żywych piskląt w ilości 78000 sztuk z Polski do obwodu kaliningradzkiego w Rosji. Kierowcy nie posiadali w pojeździe i nie okazali do kontroli ważnego wypełnionego zezwolenia na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wydanego przez ministra właściwego do spraw transportu wymaganego przy przewozie z Polski do krajów trzecich.

Wymóg posiadania powyższego zezwolenia wynika z ustaleń komisji mieszanej przedstawicieli rządów Polski i Węgier. W związku z brakiem wymaganego zezwolenia zespół pojazdów został skierowany na parking wyznaczony przez Starostę Pilskiego, do momentu ustania naruszenia. Od przewoźnika pobrano kaucję na poczet kary pieniężnej w kwocie 10 000 zł oraz wszczęto postępowanie administracyjne.

4trucks.pl / WITD Poznań

Przeczytaj też:
Nowe przepisy w Kanadzie dają policji większą władzę

Policja miejska w Kanadzie przeprowadza kontrole drogowe w różnych miejscach w weekendy, w ramach zmian w kanadyjskim kodeksie karnym, który wszedł w życie 18 grudnia, może teraz poprosić każdego kierowcę o wykonanie testu alkomatem bez uzasadnionego podejrzenia.

Urząd celny kontroluje mobilnym systemem rentgenowskim

Na pierwszy rzut oka wygląda jak normalna ciężarówka, jednak kiedy pojazd wyciąga swoje wielkie ramię, aby skanować ciężarówki i autobusy, ujawnia się jej prawdziwy cel.

Kierowcy lekceważą czerwone światło

Wspólnie z zarządem ruchu, urzędnicy hamburscy przeprowadzili wczoraj inspekcję na skrzyżowaniach głównych dróg.

Samochody ciężarowe - gdzie obowiązek opon zimowych

Kontrola samochodów ciężarowych z oponami zimowymi oraz łańcuchów śniegowych odbyła się w czwartek w całym Tyrolu.

Siedem lat bez badania technicznego!

Takie auto nie powinno poruszać się po drogach. A jednak ktoś zdecydował, że niesprawną Tatrą, bez badań technicznych, prowadził kierowca - również bez badań lekarskich.

Ostatni dzień zgłoszeń

Bezpłatne szkolenie dla kierowców Z Włoch do Polski na magnesie

Inspektorzy z WITD w Katowicach, na DK nr 1 w Częstochowie, zatrzymali do kontroli ciągnik z naczepą, którym polski przewoźnik wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Włoch do Polski. Do Iranu bez zezwolenia

W dniu 13 czerwca inspektorzy z WITD w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli ciężarówkę z Turcji. Ponad dwa promile u kierowcy ciężarówki

W dniu 4 czerwca inspektorzy z WITD w Gdańsku wykonując czynności kontrolne na drodze nr 22 w miejscowości Knybawa zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL