Daimler na targach Bauma 2016

Daimler na targach Bauma 2016

„Strong. On every terrain“ - tak brzmi motto Daimlera podczas targów branży budowlanej Bauma 2016 w Monachium (11-17 kwietnia).

Pojazdy marki Mercedes-Benz i Fuso będą znajdować się na powierzchni 1700 m² w hali B4, a na ponad 400 m² otwartym terenie Daimler pokaże 22 pojazdy do niemal wszystkich możliwych zastosowań.

Ciężarówki Mercedes-Benz: Arocs, Atego, Actros i Actros/Arocs SLT
W segmencie ciężarówek Mercedes-Benz dla branży budowlanej główną rolę odgrywa „Drużyna A” z serią modelową Arocs na czele - to wyspecjalizowana ciężarówka do transportu budowlanego. Światowa premiera Arocsa odbyła się na targach Bauma 2013. Dziś jego oferta obejmuje kompletną gamę wariantów i konfiguracji, w tym Arocsa HAD z dołączanym napędem na wszystkie koła Hydraulic Auxiliary Drive. Z targami Bauma 2016 zbiega się wprowadzenie nowej, tandemowej osi zespolonej z przekładniami hipoidalnymi w dwóch różnych wersjach (2x10 t oraz 2x13 t) - z myślą o jeszcze wyższej wydajności, a także uzupełnienie oferty o kabiny z nisko położonym wejściem, dodatkowe warianty wyposażenia, takie jak kokpit z jasnym wnętrzem, oraz elementy opcjonalne w ramach linii Home lub Style. Na targach Bauma możliwości Arocsa będzie reprezentować sześć egzemplarzy.

Do „Drużyny A” należą również inne serie modelowe. Na stoisku Mercedes-Benz będzie prezentowana na przykład wywrotka wagi średniej Atego z napędem na wszystkie koła. Zróżnicowaną gamę pojazdów na rynki eksportowe całego świata kompletuje sprawdzony Actros. Tradycyjnie, szczególną uwagę przykuwają zestawy ciężkich ciągników Actros SLT i Arocs SLT z naczepami. Drzwi do świata najcięższych modeli na targach Bauma 2016 otwiera czteroosiowy Actros 4163 LS semi-SLT z dodatkową dokręcaną osią pomocniczą, skonfigurowany dla masy całego zestawu równej 155 t.

Ciężarówki specjalne Mercedes-Benz: Unimog, Zetros i Econic
Pojazd do nietypowych zadań: Unimog prezentuje swoje wyjątkowe zdolności na budowie jako wyspecjalizowany nośnik narzędzi dostępny w seriach modelowych od U 218 do U 530 i z szeroką gamą dodatkowego wyposażenia, która teraz obejmuje nawet układ czterech kół skrętnych. Do zastosowań terenowych stworzono Unimoga U 4027/U 5027. Eksponowany na targach Bauma egzemplarz Unimoga U 527 zademonstruje możliwości nośnika narzędzi w budownictwie drogowym. Także Mercedes-Benz Zetros dysponuje stałym napędem na wszystkie koła - a przy okazji oferuje ładowność pojazdu wagi ciężkiej. Ekstremalnie wytrzymała ciężarówka z kabiną za silnikiem będzie reprezentowana jako trzyosiowy model przeznaczony do ciężkiego transportu terenowego. Swoją karierę pojazdu budowlanego rozpoczyna Mercedes-Benz Econic. Dzięki nisko zabudowanej kabinie, zapewniającej optymalną widoczność rowerzystów i pieszych, zwiększa on poziom bezpieczeństwa w miejskim transporcie budowlanym.

Ciężarówki szyte na miarę - Mercedes-Benz Custom Tailored Trucks (CTT), Centrum Informacji Branżowej - BIC
Wszystko, czego tylko potrzeba: Mercedes-Benz Custom Tailored Trucks (CTT) buduje pojazdy dopasowane do indywidualnych potrzeb. Czy chodzi o modyfikacje rozstawu osi, czy o pięcioosiowego Arocsa w konfiguracji 10x4, Zetrosa jako ciągnik siodłowy lub z podwójną kabiną – zakład ten produkuje niestandardowe warianty ciężarówek i dostarcza je klientom z całego świata. Powstają one w bliskiej współpracy z centralnym działem rozwoju Daimler Trucks i są objęte serwisem oraz gwarancją i rękojmią Mercedes-Benz.

Mercedes-Benz Vans: Sprinter, Vito i Citan
Sprinter jest obecny na placach budowy w różnych wariantach: jako samochód skrzyniowy, samochód z kabiną załogową, furgon, wywrotka oraz kombi, ze specjalnymi nadwoziami i zabudowami, z napędem na tylną lub obie osie. Podczas targów Bauma 2016 prezentowany będzie Sprinter z podwójną kabiną i nadwoziem typu wywrotka oraz jako samochód skrzyniowy. Wszechstronność modelu Vito zostanie z kolei pokazana na przykładzie odmiany Mixto z długim rozstawem osi, którą można wykorzystywać zarówno do transportu osób, jak i towarów, a napęd na obie osie zapewnia jej odpowiednie walory trakcyjne także poza utwardzoną nawierzchnią. Kompaktowy Citan pojawi się na targach w zmodernizowanej wersji, z bogatszym wyposażeniem i nową, dwusprzęgłową przekładnią 6G-DCT, a także z ofertą dodatkowych akcesoriów. Dzięki gamie rozwiązań VanSolution oddział Mercedes-Benz Vans poszerza swoją ofertę o kompletne pojazdy z nadwoziami i zabudowami pochodzącymi z jednego źródła, z pełną gwarancją fabryczną i rękojmią - również dla branży budowlanej.

Fuso Canter: lekka ciężarówka o wysokiej ładowności
Solidna konstrukcja, trwałe podzespoły, wysoka ładowność, doskonała zwrotność i niskie koszty - Fuso Canter reprezentuje cenione w sektorze budowlanym walory. Ma dającą więcej przestrzeni ladunkowej kabinę kierowcy umieszczoną nad silnikiem, stabilną ramę, wytrzymałe osie oraz kompaktowe i mocne silniki, a jego dopuszczalna masa całkowita waha się od 3,5 do 8,55 t. Na tym nie koniec: kolejną zaletą Cantera jest przekładnia dwusprzęgłowa Duonic, która obniża zużycie paliwa i zwiększa komfort jazdy. Szeroka gama modelu obejmuje imponujący prowadzeniem w terenie wariant 4x4, pierwszą w Europie, wyjątkowo oszczędną ciężarówkę hybrydową Canter Eco Hybrid, a także cichego niczym szept Cantera E-Cell, który dzięki napędowi elektrycznemu nie emituje podczas jazdy żadnych spalin.

4trucks.pl / Daimler

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL