Autobusy Scania Citywide w Jastrzębiu-Zdroju

Autobusy Scania Citywide w Jastrzębiu-Zdroju

Pod koniec marca br. dwadzieścia pięć nowoczesnych niskopodłogowych autobusów miejskich Scania Citywide Euro 6 zostało oddanych do użytku firmie Warbus Sp. z o.o.

Pojazdy będą wykorzystywane w ramach kontraktu z MZK na obsługę miasta Jastrzębie-Zdrój.

Przekazane pojazdy to 12-metrowe jednostki zasilane olejem napędowym z silnikami o pojemności 6,7 litra i mocy 280 KM. Autobusy miejskie Scania Citywide są wyposażone w silniki najnowszej generacji spełniające normę Euro 6, zaprojektowane we współpracy z firmą Cummins. Pojazdy posiadają trwałą konstrukcję wykonaną z aluminium oraz tworzyw sztucznych i zostały wyprodukowane w słupskiej fabryce Scania.

Podczas uroczystości, w czasie której oficjalnie oddano pojazdy do użytku, obecni byli m.in. przedstawiciele miasta Jastrzębia-Zdroju, reprezentanci samorządu oraz firm zawierających umowę: Scania Polska S.A. oraz Warbus Sp. z o.o.

Cieszymy się bardzo, że Jastrzębie-Zdrój to kolejne miasto po Jaworznie, Gliwicach, Łomży, aglomeracji warszawskiej i Słupsku, którego mieszkańcy będą mogli korzystać z wysokiej klasy autobusów miejskich Scania. Projektując tego typu pojazdy, zawsze zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie i wygodzie pasażerów. Z kolei kierowcy, którzy obsługują wyprodukowane przez nas autobusy miejskie, cenią ich ergonomicznośćkomentuje Harald Woitke, dyrektor generalny Scania Polska S.A.

Zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Scania, ponieważ w naszym przekonaniu najlepiej łączy ona najnowsze technologie ze sprawdzonymi przez lata rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Takie podejście do produkcji autobusów powoduje, że pojazdy Scania Citywide zapewniają pasażerom optymalne warunki podróżowania, a jednocześnie są niezawodne i charakteryzują się niskim zużyciem paliwa, co pozytywnie wpływa na koszty eksploatacji. Bardzo ważny jest również dla nas solidny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny Scanii, co zapewnia wysoką gotowość techniczną tych autobusówpowiedział Eugeniusz Szymonik, pełnomocnik Zarządu Warbus Sp. z o.o.

Wszystkie niskopodłogowe autobusy Scania Citywide zostały wyposażone w System Monitorowania Floty – Scania FMS, pozwalający na monitorowanie poprzez GPS pracy kierowcy, parametrów pojazdu oraz wszystkich wykorzystywanych w nim podzespołów. Ponadto, w ramach umowy, firma Warbus będzie mogła m.in. skorzystać ze szkoleń dla kierowców i pracowników zaplecza technicznego.

4trucks.pl / Scania

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL