ITD kontrolowała pojazdy na A2

ITD kontrolowała pojazdy na A2

W nocy z 25 na 26 marca inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. oraz Delegatury Północno - Zachodniej GITD przeprowadzali kontrole na lubuskim odcinku autostrady A2.

Kontrolowane były pojazdy wjeżdżające do kraju od granicy niemieckiej. Podczas kontroli inspektorzy zwracali szczególną uwagę na kwestie związane z dokumentacją regulującą dostęp do rynku transportowego, główny nacisk kładąc na kontrolę zezwoleń zagranicznych. W trakcie działań skontrolowano łącznie 78 pojazdów oraz sprawdzono 74 zezwolenia zagraniczne.

Ponadto, ujawniono dwóch nietrzeźwych kierujących. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u obywatela Białorusi 0,20 mg/l (0,4 promila), a u obywatela Ukrainy 0,43 mg/l (0,86 promila). Inspektorzy nałożyli na kierowców sześć mandatów karnych na łączną kwotę 1800 zł, m.in. za zły stan techniczny pojazdów oraz skrócenie wymaganego odpoczynku tygodniowego. Za niesczytywanie danych z kart kierowców w wymaganym terminie oraz skrócenie odpoczynku tygodniowego wszczęto jedno postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorcy. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono kaucję w wysokości 3100 zł.

4trucks.pl / GITD

Przeczytaj też:
Nowe przepisy w Kanadzie dają policji większą władzę

Policja miejska w Kanadzie przeprowadza kontrole drogowe w różnych miejscach w weekendy, w ramach zmian w kanadyjskim kodeksie karnym, który wszedł w życie 18 grudnia, może teraz poprosić każdego kierowcę o wykonanie testu alkomatem bez uzasadnionego podejrzenia.

Urząd celny kontroluje mobilnym systemem rentgenowskim

Na pierwszy rzut oka wygląda jak normalna ciężarówka, jednak kiedy pojazd wyciąga swoje wielkie ramię, aby skanować ciężarówki i autobusy, ujawnia się jej prawdziwy cel.

Kierowcy lekceważą czerwone światło

Wspólnie z zarządem ruchu, urzędnicy hamburscy przeprowadzili wczoraj inspekcję na skrzyżowaniach głównych dróg.

Samochody ciężarowe - gdzie obowiązek opon zimowych

Kontrola samochodów ciężarowych z oponami zimowymi oraz łańcuchów śniegowych odbyła się w czwartek w całym Tyrolu.

Przeładowane dostawczaki

Pojazd dostawczy, którym przewożono napoje alkoholowe był przeładowany o ponad 477%.

Pił piwo za kierownicą

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. podczas kontroli drogowej zatrzymali zestaw z nietrzeźwym kierowcą.

Z Włoch do Polski na magnesie

Inspektorzy z WITD w Katowicach, na DK nr 1 w Częstochowie, zatrzymali do kontroli ciągnik z naczepą, którym polski przewoźnik wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Włoch do Polski. Do Iranu bez zezwolenia

W dniu 13 czerwca inspektorzy z WITD w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli ciężarówkę z Turcji. Ponad dwa promile u kierowcy ciężarówki

W dniu 4 czerwca inspektorzy z WITD w Gdańsku wykonując czynności kontrolne na drodze nr 22 w miejscowości Knybawa zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL