Autobusy MAN w węgierskim Miszkolcu

Autobusy MAN w węgierskim Miszkolcu

Na początku marca 2016 roku do węgierskiego Miszkolca przyjechało 75 nowych autobusów MAN Lion’s City CNG.

Nowoczesne, bogato wyposażone pojazdy przyczynią się w ramach programu „Smart & Green“ do modernizacji tego liczącego 160.000 mieszkańców miasta. W ubiegłych latach rozbudowano już między innymi system sieci ciepłowniczej, znacznie zmodernizowano komunikację tramwajową i uruchomiono nowa linię tramwajową. Teraz przyszedł czas na odnowienie floty autobusowej.

Już sama zielono-biała kolorystyka wyróżnia autobusy MAN z napędem na gaz ziemny od dotychczasowej floty komunikacji miejskiej w kolorze granatowym i żółtym. Zakłady komunikacji miejskiej MVK Zrt w Miszkolcu oczekują, że nowe autobusy przyczynią się do znacznej redukcji emisji szkodliwych substancji. Ponadto autobusy na gaz ziemny pracują znacznie ciszej od dotychczasowych pojazdów wyposażonych w silniki wysokoprężne.

- Jesteśmy dumni z naszego wkładu w modernizację floty autobusów w Miszkolcu. Pierwsze autobusy MAN przyjechały tu w 2002 roku, zaś cztery lata później pojawiły się autobusy przegubowe Neoplan Centroliner. Najnowsze zlecenie otwiera nowy rozdział w historii MAN i dobrych relacji tej firmy z Miszkolcem - powiedział podczas uroczystego przekazania pojazdów Reinhard Faderl, członek zarządu węgierskiej spółki MAN Truck & Bus Ungarn Kft.

Partia 75 nowo zakupionych autobusów miejskich MAN Lion’s City CNG obejmuje 40 pojazdów pojedynczych i 35 przegubowych, wszystkie w wersji niskopodłogowej. Wewnątrz i na zewnątrz zainstalowane są audiowizualne systemy informacji dla pasażerów. Pojazdy posiadają klimatyzację i oferują bezpłatny dostęp do sieci W-Lan. W środku przewidziano 30 lub 42 miejsc siedzących i odpowiednio 54 lub 100 stojących. Pojedyncze autobusy o długości 12 metrów są wyposażone w silniki Euro 6 E2876 o mocy 272 KM i maksymalnym momencie obrotowym 1050 Nm przy 1100-1700 obr/min. W autobusach przegubowych o długości niespełna 19 metrów silniki te mają moc 310 KM i moment obrotowy 1250 Nm przy 1000-1700 obr/min. Gaz ziemny tankowany jest do zbiorników o pojemności 1460 litrów. W związku z tą inwestycją zakład komunikacji wybudował na swoim terenie własną stację paliw do tankowania gazu, w której może być równocześnie tankowanych sześć pojazdów użytkowych w strefie niedostępnej publicznie i dwa pojazdy osobowe w strefie publicznej. Rozwiązanie to nie tylko gwarantuje bezpieczeństwo tankowania floty transportu publicznego, ale przyczynia się także do poprawy infrastruktury CNG w regionie.

Wieczorna uroczystość przekazania nowej floty została w ciągu dnia poprzedzona konferencją na temat CNG zorganizowaną w ratuszu w Miszkolcu. Zakład komunikacji miejskiej Kaposvár Transport Zrt., który ubiegłej jesieni wprowadził do eksploatacji 40 autobusów MAN Lion 's City CNG, prezentował między innymi wspaniałe doświadczenia w tym zakresie. Nowoczesne autobusy przerosły związane z nimi oczekiwania w zakresie efektywności eksploatacji i bez problemu zostały wprowadzone do bieżącej eksploatacji. Mieszkańcy Miszkolca przywitali nowe autobusy pokazami laserowymi i koncertami oraz w symbolicznym akcie pożegnali część wyeksploatowanej już floty Ikarusa.

4trucks.pl / MAN

Przeczytaj też:
Jakie ciężarówki wybierali polscy przewoźnicy? Mercedes-Benz na prowadzeniu

Od początku roku przybyło 18 322 nowe pojazdy o DMC pow. 3,5t i jest to więcej o 11% niż w tym samym czasie ub.r.

 

39 000 Ciężarówek KAMAZ w 2019 roku

Rosyjski producent ciężarówek chce osiągnąć 45 procent udziału w rynku.

Pierwsze Scanie CNG na Litwie

Scania, wraz z firmą logistyczną Vlantana i dostawcą infrastruktury gazowej SG Dujos, zaprezentowała pierwszą na Litwie ciężarówkę napędzaną gazem ziemnym.

Rejestracje nowych samochodów ciężarowych lipiec 2018

W lipcu br. nowe rejestracje w całej grupie pojazdów użytkowych pow. 3,5t. wyniosły 2202 szt.

Z MAN wszystkie koszty pod kontrolą Czołg na gaz?

Instalacje LPG montowane są nie tylko w samochodach, ale również w większych pojazdach, takich jak samochody ciężarowe, autobusy czy maszyny rolnicze. Rejestracje nowych autobusów - styczeń-czerwiec 2016

W ciągu I połowy br. odnotowaliśmy w Polsce rekordową sprzedaż 942 autobusów i to mimo bardzo słabych trzech ostatnich miesięcy. MAN na targach Autostrada Polska

Podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego Autostrada Polska MAN Truck & Bus Polska przedstawił 2 pojazdy: MAN TGS 41.480 8x6 BB i MAN TGS 41.480 8x8 BB. Nowa autoryzowana stacja obsługi MAN

W dniu 31 maja br., firma MAN Truck & Bus Polska podpisała nową umowę z firmą Trans - Poz S.A, na mocy której oddział w Motańcu koło Szczecina słał się ponownie Autoryzowaną Stacją Obsługi firmy MAN.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL