DK nr 1: kierowca busa nie zatrzymał się do kontroli ITD

DK nr 1: kierowca busa nie zatrzymał się do kontroli ITD

W czwartek 24 marca w Częstochowie inspektorzy z katowickiego ITD przeprowadzali kontrole na drodze krajowej nr 1.

Kierowca busa nie zatrzymał się pomimo wyraźnych sygnałów ze strony inspektorów, dlatego podjęli oni pościg i wkrótce zatrzymali uciekiniera. Jechał z Włoch do Polski. Dopuszczalna masa całkowita samochodu, którym kierował wynosiła 3,5 tony, jednak wraz z ładunkiem ważył on 7150 kg.

Samochód miał też poważne usterki techniczne - wycieki oleju silnikowego, niesprawne światła cofania, uszkodzone mocowanie lusterka bocznego, luźne mocowania ramy pojazdu. W wyniku tych usterek inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny z adnotacją „zakaz dalszej jazdy". Na kierowcę nałożono mandaty karne o łącznej wysokości 700 zł (za przekroczenie DMC i ładowności pojazdu oraz za stan techniczny).

4trucks.pl / WITD Katowice

Przeczytaj też:
Nowe przepisy w Kanadzie dają policji większą władzę

Policja miejska w Kanadzie przeprowadza kontrole drogowe w różnych miejscach w weekendy, w ramach zmian w kanadyjskim kodeksie karnym, który wszedł w życie 18 grudnia, może teraz poprosić każdego kierowcę o wykonanie testu alkomatem bez uzasadnionego podejrzenia.

Urząd celny kontroluje mobilnym systemem rentgenowskim

Na pierwszy rzut oka wygląda jak normalna ciężarówka, jednak kiedy pojazd wyciąga swoje wielkie ramię, aby skanować ciężarówki i autobusy, ujawnia się jej prawdziwy cel.

Kierowcy lekceważą czerwone światło

Wspólnie z zarządem ruchu, urzędnicy hamburscy przeprowadzili wczoraj inspekcję na skrzyżowaniach głównych dróg.

Samochody ciężarowe - gdzie obowiązek opon zimowych

Kontrola samochodów ciężarowych z oponami zimowymi oraz łańcuchów śniegowych odbyła się w czwartek w całym Tyrolu.

Zanim sfałszujesz pomyśl
Serbski kierowca trafił do aresztu Z Włoch do Polski na magnesie

Inspektorzy z WITD w Katowicach, na DK nr 1 w Częstochowie, zatrzymali do kontroli ciągnik z naczepą, którym polski przewoźnik wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Włoch do Polski. Do Iranu bez zezwolenia

W dniu 13 czerwca inspektorzy z WITD w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli ciężarówkę z Turcji. Ponad dwa promile u kierowcy ciężarówki

W dniu 4 czerwca inspektorzy z WITD w Gdańsku wykonując czynności kontrolne na drodze nr 22 w miejscowości Knybawa zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę. Poznań: cysterna zaklinowana w betonowych barierach

W dniu 3 czerwca inspektorzy WITD w Poznaniu uczestniczyli w działaniach mających na celu usunięcie skutków zdarzenia drogowego z udziałem cysterny.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL