A4: zatrzymany kierowca, który ukrył ładunek ADR

A4: zatrzymany kierowca, który ukrył ładunek ADR

W dniu 23 marca w Gliwicach, na autostradzie A4 został zatrzymany do kontroli pojazd, którym przewożono luzem zużyte akumulatory w kontenerach.

Z przewożonych nieoczyszczonych akumulatorów wydostawała się do kontenera ciecz. Z uwagi na niebezpieczeństwo skażenia i podejrzenie, że wypływającą substancją może być kwas, ITD na miejsce kontroli wezwało Straż Pożarną. Strażacy potwierdzili podejrzenia inspektorów, że substancją wylewającą się z akumulatorów i znajdującą się w kontenerze jest kwas siarkowy (akumulatorowy).Podczas kontroli stwierdzono, że pojazdem przewożony jest materiał niebezpieczny oznaczony numerem UN2794 - odpad akumulatory mokre, napełnione kwasem, bez wymaganego przepisami ADR dokumentu przewozowego. 

Kierowca nie okazał również do kontroli wymaganego zaświadczenia ADR, uprawniającego go do wykonywania przewozu towarów niebezpiecznych. Ponadto nie okazał pisemnej instrukcji, wymaganej podczas przewozu drogowego towarów niebezpiecznych. Pojazd nie posiadał też oznakowania tablicami barwy pomarańczowej z numerami zagrożenia oraz numerami przewożonego towaru niebezpiecznego, które powinny być umieszczone z przodu oraz z tyłu jednostki transportowej.Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne w związku ze stwierdzonymi naruszeniami, a kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 100 zł.

4trucks.pl / GITD

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL