MAN Lion's Intercity na targach Warsaw Bus

MAN Lion's Intercity na targach Warsaw Bus

W dniach 15-17.03. 2016 podczas targów Warsaw Bus, firma MAN Truck & Bus Polska po raz pierwszy zaprezentowała przed polską publicznością autobus MAN Lion’s Intercity.


Premiera autobusu MAN Lion’s Intercity miała miejsce jesienią 2015 roku na Międzynarodowych Targach Busworld w Kortrijk.Pojazd został dostosowany zarówno do obsługi dalekich tras, jak i do transportu pasażerów do węzłów komunikacyjnych, a także jako autobus szkolny. Wyposażony jest w silnik Common-Rail D08 o mocy 290 KM. W autobusie dostępnych jest, w zależności od wybranego układu, maksymalnie 55, zaś w Lion’s Intercity C maksymalnie 59 miejsc siedzących. Ponadto przewidziano dwa miejsca na wózki inwalidzkie oraz podnośnik wózków inwalidzkich. 

Dzięki zastosowaniu elastycznego systemu modułowego klient może optymalnie zaprojektować pojazd, uwzględniając specyfikę jego przeznaczenia, na przykład montując maksymalną liczbę siedzeń lub stosując zdejmowany podest, tak by zapewnić miejsce dla maksymalnie dwóch wózków inwalidzkich lub pasażerów podróżujących na stojąco.

 W Lion’s Intercity zastosowano wiele bardzo skutecznych działań pozwalających na ograniczenie zużycia paliwa. Dzięki systemowi automatycznego wyłączania silnika Idle Shutdown można podczas dłuższych postojów uniknąć emisji spalin, CO2 i hałasu. Sprawnie i oszczędnie pracuje dwustopniowa sprężarka powietrza, która nie tłoczy stale powietrza w trybie pełnego obciążenia. Przełącza się ona automatycznie na pracę w trybie jałowym, gdy tylko jest istnieje możliwość. Dzięki bardzo starannie dopracowanemu pod względem aerodynamicznym kształtowi pojazdu wyposażonego w sklepioną, lekko nachyloną panoramiczną szybę przednią, pęd wiatru napotyka na mniejszą powierzchnię oporu. Strumień powietrza optymalnie opływa krawędź obrysową tyłu pojazdu. Dzięki temu wartość współczynnika cw wynosi 0,4, co pozytywnie wpływa na poziom zużycia paliwa. Przy niskich prędkościach typowych dla ruchu miejskiego opór powietrza odgrywa podrzędną rolę. Jednak w ruchu dalekobieżnym, gdy prędkości dochodzą do 100 km/h, opór powietrza w znacznym stopniu przyczynia się do zwiększenia zużycia paliwa. Starannie opracowany, przetestowany w wielu tunelach aerodynamicznych i poddany licznym symulacjom kształt aerodynamiczny pojazdu pozwala istotnie ograniczyć niekorzystny wpływ oporu powietrza.

4trucks.pl / MAN

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL