Rosyjski kierowca z fałszywym certyfikatem ATP

Rosyjski kierowca z fałszywym certyfikatem ATP

W dniu 11 marca inspektorzy z WITD w Gdańsku zatrzymali do kontroli pojazd należący do rosyjskiego kierowcę, który wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Polski do Rosji.

Kierowca okazał do kontroli certyfikat ATP wystawiony w Danii. Wygląd certyfikatu wskazywał na to, że nie jest to oryginalny dokument. Certyfikat został zbadany za pomocą urządzeń do weryfikacji autentyczności dokumentów. Okazało się, że został w całości wydrukowany na kolorowej drukarce atramentowej.

Ponadto badanie na podstawie, którego został wystawiony certyfikat zostało wykonane w jednostce certyfikującej na terenie Niemiec, która nie istnieje od 2013 r., a która zajmowała się głownie badaniem jednostek morskich. Na naczepie nie odnaleziono tabliczki potwierdzającej spełnienie przez naczepę wymogów umowy ATP. Kierowca po rozmowie telefonicznej z szefem twierdził, że dokument jest prawdziwy, a naczepa ma ważne badanie ATP. W celu ostatecznego zweryfikowania autentyczności dokumentu skontaktowano się telefonicznie z ośrodkiem wydającym certyfikaty ATP w Danii, do którego został również wysłany e-mail z fotografią zezwolenia.

Pracownik duńskiego ośrodka nie miał wątpliwości do tego, iż certyfikat ATP został podrobiony. Zgodnie z przekazanymi przez niego informacjami Dania nie wydaje certyfikatów ATP dla podmiotów zagranicznych, dodatkowo pod numerem certyfikatu w rejestrze figuruje naczepa innej marki niż wskazana w przedstawionym do kontroli certyfikacie. W związku z powyższym stwierdzono przewóz niezgodny z warunkami umowy ATP. Pobrano kaucję w wysokości 8000 złotych na poczet kary administracyjnej. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez kierowcę zawiadomiono policję, która wykonała czynności procesowe.

4trucks.pl / WITD Gdańsk

Przeczytaj też:
Nowe przepisy w Kanadzie dają policji większą władzę

Policja miejska w Kanadzie przeprowadza kontrole drogowe w różnych miejscach w weekendy, w ramach zmian w kanadyjskim kodeksie karnym, który wszedł w życie 18 grudnia, może teraz poprosić każdego kierowcę o wykonanie testu alkomatem bez uzasadnionego podejrzenia.

Urząd celny kontroluje mobilnym systemem rentgenowskim

Na pierwszy rzut oka wygląda jak normalna ciężarówka, jednak kiedy pojazd wyciąga swoje wielkie ramię, aby skanować ciężarówki i autobusy, ujawnia się jej prawdziwy cel.

Kierowcy lekceważą czerwone światło

Wspólnie z zarządem ruchu, urzędnicy hamburscy przeprowadzili wczoraj inspekcję na skrzyżowaniach głównych dróg.

Samochody ciężarowe - gdzie obowiązek opon zimowych

Kontrola samochodów ciężarowych z oponami zimowymi oraz łańcuchów śniegowych odbyła się w czwartek w całym Tyrolu.

Kradziona ciężarówka zatrzymana w Gdańsku

W pierwszy październikowy poniedziałek na odcinku drogi krajowej nr 89 w Gdańsku patrol ITD zatrzymał do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą-chłodnią.

„Dostawczak” wagi ciężkiej

Naruszenie stateczności pojazdu

Z Włoch do Polski na magnesie

Inspektorzy z WITD w Katowicach, na DK nr 1 w Częstochowie, zatrzymali do kontroli ciągnik z naczepą, którym polski przewoźnik wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Włoch do Polski. Do Iranu bez zezwolenia

W dniu 13 czerwca inspektorzy z WITD w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli ciężarówkę z Turcji. Ponad dwa promile u kierowcy ciężarówki

W dniu 4 czerwca inspektorzy z WITD w Gdańsku wykonując czynności kontrolne na drodze nr 22 w miejscowości Knybawa zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL