Mercedes-Benz i Mobilis kontynuują współpracę.

Mercedes-Benz i Mobilis kontynuują współpracę.

EvoBus Polska podpisała umowę z firmą Mobilis na zakup 54 niskopodłogowych autobusów marki Mercedes-Benz Conecto G.

EvoBus Polska złożyła najkorzystniejszą ofertę firmie Mobilis, która wygrała wcześniej przetarg na świadczenie autobusowych usług przewozowych w ramach systemu komunikacji miejskiej w Warszawie. Autobusy będą jeżdzieć w stolicy Polski już od sierpnia 2016, a cała obsługa linii w ramach przetargu będzie trwała przez najbliższe 7,5 roku. 

Mercedes-Benz Conecto G wyposażone są w pełną klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz klimatyzację kabiny kierowcy. Ponadto autobusy posiadają dynamiczny system informacji pasażerskiej wraz z komunikatami głosowej zapowiedzi również na zewnątrz autobusu oraz system monitoringu wnętrza autobusu. Cały system informacji pasażerskiej dostarczony będzie przez polską firmę Zakład Elektroniczny SiMS z Bydgoszczy. Pojazdy będą wyposażone w automaty do sprzedaży biletów.

Autobusy wyposażone są w nowy silnik Mercedes-Benz OM 470 o mocy 265 kW (360 KM) i osiągający moment obrotowy 1700 Nm przy pojemności skokowej 10,7 l. Silnik ten odznacza się bardzo nowoczesną i wytrzymałą konstrukcją. Dwa położone u góry wałki rozrządu, układ wtryskowy Common Rail, wysokie ciśnienie wtrysku do 2100 bar to tylko kilka z jego cech.

4trucks.pl / Mercedes-Benz

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL