DHL transportował most z Polski do Danii

DHL transportował most z Polski do Danii

DHL Global Forwarding z sukcesem zrealizował transport mostu stalowego z Polski do Danii.

Tak nietypowe zlecenie zostało zrealizowane przez polsko-duński zespół ekspertów z Działu Projektów Przemysłowych DHL GF. Polegało ono na zorganizowaniu transportu drogowego z Polski do Danii elementu o długości ponad 30 m, szerokości 4 m i wadze 30 ton. Most przewożony był w całości, następnie bezpośrednio z naczepy został ustawiony ponad kanałem w Kopenhadze.

Operacja ta nie należała do łatwych. Konieczność wjazdu, z tak dużym ładunkiem, do ścisłego centrum miasta wiązała się ze szczególnymi utrudnieniami, a pozwolenie na tę operację obowiązywało tylko konkretnego dnia o konkretnej godzinie. Na czas przejazdu trzeba było zamknąć część ulic, którymi transportowany był ładunek oraz usunąć niektóre znaki drogowe i bariery.

Na miejscu dostawy, przy użyciu mobilnego dźwigu ze specjalnym trawersem, most został bezpośrednio z naczepy „przerzucony” przez kanał i posadowiony na zaplanowanym miejscu. Cała operacja trwała 4 godziny i zakończyła się sukcesem.

4trucks.pl / DHL

Przeczytaj też:
Ciężarówka taranuje pięć mostów na drodze do Hamburga

Kierowca ciężarówki na A23 najwyraźniej nie docenił wysokości swojego pojazdu. Rezultat to pięć uszkodzonych mostów.

 

Elektryczna ciężarówka zbudowana przez prywatną firmę

DHL Express ma już swoją pierwszą dużą elektryczną ciężarówkę. Samochód porusza się w Holandii.

Zakaz jazdy dla pojazdu z ładunkiem nienormatywnym

Inspektorzy Transportu Drogowego z Gdańska, podczas obowiązywania zakazu ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton, patrolowali drogi pomorza sprawdzając, czy kierowcy przestrzegają tych przepisów.

Transport dużych szyb

Go Logis, polska firma spedycyjna o zasięgu międzynarodowym, dla jednego z klientów z branży budowlanej zrealizowała ostatnio kolejne ciekawe zlecenie transportu drogowego.

Polska firma zdobywcą prestiżowej nagrody ESTA Awards 2017
Rozstrzygnięcie najbardziej prestiżowego konkursu w branży transportu nienormatywnego w całej Europie.  Rynek transportowy w Polsce 2016

Co, jak i dokąd transportujemy bada Oferteo.pl DHL przetransportował urządzenie wiertnicze - 1900 ton w 5 dni

W pierwszych dniach nowego roku dział Projektów Przemysłowych DHL Global Forwarding zrealizował kolejny projekt relokacji urządzenia wiertniczego. Sztuka transportu, transport sztuki

Transport nietypowych ładunków to jedna ze specjalizacji doświadczonego zespołu DSV. Uroczyste wydanie ciągników dla Leo-Sped

W białostockim oddziale Grupy DBK, autoryzowanego dealera DAF-a, odbyło się uroczyste przekazanie 6 ciągników siodłowych DAF XF podlaskiej firmie Leo-Sped.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje