Mercedes-Benz testuje opony Goodyear

Mercedes-Benz testuje opony Goodyear

opony Goodyear FUELMAX zamontowane na pojazdach ciężarowych biorących udział w programie Mercedes-Benz Efficiency Run 2015 przyczyniły się do ogólnego zmniejszenia zużycia paliwa nawet o 14%.


Jazdy testowe zorganizowane przez wiodącego producenta pojazdów ciężarowych miały za zadanie zademonstrowanie, że zużycie paliwa, a co za tym idzie emisję CO2 można znacznie ograniczyć jeżeli wysiłki optymalizacyjne zostaną skierowane nie tylko na technologie silnikowe, lecz na pojazd jako całość. W celu podkreślenia jak wiele można osiągnąć już w tym momencie w przejazdach organizowanych w ramach Efficiency Run zastosowano rozwiązania dostępne obecnie na rynku, takie jak efektywne paliwowo opony Goodyear FUELMAX.

W jazdach wzięły udziały firmy przewozowe DB Schenker Logistics i Grosse-Vehne, które testowały zestawy ciągnik-naczepa wyposażone w opony Goodyear FUELMAX. W ramach Efficiency Run wykorzystano Mercedes-Benz Actros 1842 oraz Actros 1845 wyposażone wyłącznie w komponenty dostępne dziś na rynku, oraz system predykcyjnej kontroli przeniesienia napędu - Predictive Powertrain Control (PPC). W pojazdach zastosowano również zoptymalizowane pod względem wagi naczepy Krone Eco, które wyposażono w elementy zmniejszające opór aerodynamiczny. W ciężarówkach zamontowane zostały opony Goodyear FUELMAX S 315/70R22.5 na osiach przednich, Goodyear FUELMAX D 315/70R22.5 na osi napędowej oraz Goodyear FUELMAX T 385/55R22.5 na osiach naczepy.

FUELMAX to najbardziej wydajna paliwowo linia opon ciężarowych Goodyear. Najważniejszą zaletą ogumienia jest niski opór toczenia, który osiągnięto bez pogarszania innych kluczowych parametrów, takich jak żywotność czy skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni. Na podstawie danych opracowanych w 2014 roku wyliczono, że dwa zestawy ciągnik-naczepa zużyły od 12% do 14% mniej paliwa niż standardowe tego rodzaju pojazd z tych samych firm przewozowych.

4trucks.pl / Goodyear

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL