Nowa zielona usługa DHL – zmniejszenie emisji CO2

Nowa zielona usługa DHL – zmniejszenie emisji CO2

DHL Global Forwarding uruchomił usługę, pozwalającą klientom wybrać usługę frachtu morskiego z obniżonym poziomem emisji CO2.

Już dostępna, nowa usługa Green Danmar - oferowana przez Danmar Lines NVOCC (Non-Vessel Operating Common Carrier) - pozwala klientom wybrać przewoźnika, który emituje o 5 proc. mniej dwutelenku węgla niż średnia w branży. Ponadto, klient może zdecydować się na opcję połączenia tej usługi z rozwiązaniem kompensującym DHL i transportować swoją przesyłkę w sposób wolny od emisji dwutlenku węgla. Ekologicznie świadomi klienci mają teraz możliwość dalszej poprawy efektywności przewozów oceanicznych, a więc są o jeden krok bliżej do realizacji swoich celów redukcji emisji CO2.

Nowo uruchomiona zielona usługa może być opcjonalnie wybierana przez klientów korzystających z produktu DHL Ocean Direct FCL (Full Container Load). Poprzez dokładny proces zarządzania, istnieje bowiem możliwość identyfikacji tych przewoźników, którzy nie spełniaja naszych warunków i przekraczają 5 proc. emisji dwutlenku węgla (g CO2/TEU km) powyżej akceptowalnej średniej w branży.

Klienci DHL otrzymują oni regularne raporty, mają wgląd do wszelkich certyfikatów, które łatwo mogą uwzględnić w ich własnych raporatch CSR.

Od 2007 roku DHL Global Forwarding zmniejszył emisję dwutlenku węgla we frachcie morskim o ponad 40 proc. Jest to wynik postępu technologicznego w przemyśle, m.in. wprowadzenie większych i bardziej wydajnych statków oceanicznych, a z drugiej strony podejścia do zarządzania i metod wyboru podwykonawców DHL GF.

Ocena przewoźników GoGreen - efektywność przewoźników partnerskich opiera się na podstawie czterech kryteriów: współpraca, niskoemisyjność CO2, przejrzystość działań i zaangażowanie. Nowy system oceny został wprowadzony w grudniu 2015 roku, zapewniając partnerom frachtu morskiego DHL Global Forwarding certyfikaty wydajności GoGreen. Jest to efekt dwustronnych rozmów na temat ciągłej poprawy efektywności zmniejszenia emisji CO2 i wspierania zrównoważonego biznesu frachtu morskiego w całej branży.

DHL Global Forwarding jest członkiem Clean Cargo Working Group (CCWG), który jest inicjatywą business-to-business, tworzącą praktyczne narzędzia do pomiaru i zmniejszania wpływu na środowisko transportu towarów.

4trucks.pl / DHL Global Forwarding

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL