Nietrzeźwy kierowca z 20-tonowym ładunkiem

Nietrzeźwy kierowca z 20-tonowym ładunkiem

W dniu 10 lutego na DK nr 3 inspektorzy z WITD w Szczecinie zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik siodłowy z naczepą, którego kierowca przewoził ładunek ponadgabarytowy o masie 20 ton z Gdyni do Danii.

Na początku kontroli kierowca został poddany wstępnemu badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, za pomocą urządzenia AlcoBlow, w którym zapaliła się lampka koloru czerwonego. W związku z tym   inspektorzy dokonali  dokładnego pomiaru urządzeniem Alco-Sensor IV – pierwszy wynik to  0,59 mg/l, drugi 0,57 mg/l, trzeci 0,50 mg/l (każdy wykonany z co najmniej 15 minutowym opóźnieniem).

Kierowca oświadczył, że około godzinę przed kontrolą (wg zapisów z tachografu 42 minuty przed kontrolą drogową), podczas przerwy wypił trzy piwa (łącznie 1,5 litra). O dalszym losie kierowcy zadecyduje sąd. Zgodnie z treścią § 178a kodeksu karnego kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju na okres od 1 roku do lat 10.

4trucks.pl / WITD Szczecin

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL