Z Włoch do Polski na magnesie w 24 godziny

Z Włoch do Polski na magnesie w 24 godziny

W dniu 4 marca na drodze krajowej nr 1 w Tychach, inspektorzy z WITD zatrzymali do kontroli kierowcę, który przewoził ładunek art. spożywczych i przemysłowych z Włoch do Polski.

Podczas analizy okazanych przez kierowcę dokumentów ustalono, że w dniu 3 marca o godzinie 15:10 w miejscowości Alfonsine we Włoszech miał miejsce załadunek pojazdu. Analiza aktywności kierowcy, zarejestrowana na okazanych wykresówkach wskazywała, że pokonał on 840 km, od godziny 15:10 dnia 3 marca do godziny 18:35 dnia 4 marca tj. do momentu zatrzymania do kontroli w Tychach na DK1. Analiza pokonanej przez kierowcę trasy wg mapy wskazała jednak, że odległość pomiędzy miejscowością Alfonsine we Włoszech, a Tychami, gdzie miała miejsce kontrola, to minimum 1160 km.

Kierowca przyznał się do używania magnesu w celu zakłócenia pracy czujnika ruchu oraz przekazał używany magnes inspektorom. Określił również jaką trasą przemieszczał się z Włoch do Polski. Inspektorzy zakazali dalszej jazdy do czasu odebrania prawidłowego odpoczynku. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł, natomiast na przewoźnika została nałożona kara w wysokości 5000 zł. 

4trucks.pl / GITD

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL