Konkurs The Drivers Fuel Challenge powraca!

Konkurs The Drivers Fuel Challenge powraca!

Z myślą o ekonomice paliwowej i promowaniu ekonomicznego stylu jazdy wśród kierowców samochodów ciężarowych, w bieżącym roku powraca, po rocznej przerwie, organizowany przez Volvo Trucks konkurs The Drivers’ Fuel Challenge.

W jego tegorocznej edycji, poza rywalizacją na rynku polskim, rozegrane zostaną również finały: regionalny – w ramach rynku Baltic Sea Market, którego częścią jest polska organizacja Volvo Trucks oraz finał globalny. Na zwycięzców czekają nagrody takie jak Volvo V40 przewidziane dla kierowcy, który zwycięży w finale na poziomie rynku Baltic Sea Market.

Piąta już na rynku polskim, tegoroczna edycja The Drivers’ Fuel Challenge startuje już pod koniec marca, a rejestracja uczestników, poprzez specjalny formularz na stronie volvotrucks.pl, już jest możliwa. Organizatorzy konkursu, do udziału w którym w jego ostatniej edycji (w 2014r) zgłosiło się prawie 900 kierowców na rynku polskim, czekają na zawodowych kierowców, posiadających prawo jazdy kategorii C+E i chcących dowieść swoich doskonałych umiejętności w jeździe ekonomicznej za kierownicą pojazdu ciężarowego. Podobnie jak w latach ubiegłych, konkurs jest otwarty dla wszystkich kierowców samochodów ciężarowych, bez względu na ich wiek oraz niezależnie od marki pojazdu, jakim jeżdżą na co dzień.

Krajowe rundy kwalifikacyjne, rozegrane w 15 wybranych lokalizacjach w ramach sieci dealersko-serwisowej Volvo Trucks w Polsce wyłonią 15 najlepszych kierowców – po jednym z każdej lokalizacji – uczestników polskiego finału konkursu, który odbędzie się już 09 czerwca br. w Poznaniu.

TheDriversFuelChallenge2016


Tylko 3 najlepszych kierowców z finału krajowego weźmie udział w dalszych zmaganiach – regionalnym finale dla 6 krajów Baltic Sea Market*, zorganizowanym dzień później – 10 czerwca, również w Poznaniu. To właśnie w tym dniu, rozegrana zostanie niezwykle emocjonująca rywalizacja, w której stawką jest nowe Volvo V40 dla zwycięzcy finału regionalnego – Mistrza Rynku Baltic Sea Market w Jeździe Ekonomicznej.
Nie mniej emocjonujący będzie z całą pewnością globalny finał The Drivers’ Fuel Challenge 2016, zaplanowany na 8-9 września br. w Goeteborgu (Szwecja). Do udziału w nim i tym samym dalszej walki o zaszczytny tytuł Mistrza Świata w Jeździe Ekonomicznej zaproszeni zostaną tylko zdobywcy trzech pierwszych miejsc w finale rynku Baltic Sea Market.

Więcej informacji dotyczących The Drivers’ Fuel Challenge, w tym jego szczegółowy regulamin, terminy i miejsca lokalnych rund kwalifikacyjnych oraz formularz rejestracyjny do zgłoszenia udziału w konkursie, znajduje się na stronie: theDriversFuelChallenge2016

4trucks.pl / Volvo Trucks

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje