Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników - ostatnie dni zgłoszeń

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników - ostatnie dni zgłoszeń

To już ostatni moment by zgłosić swój udział w V Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników.

Zapisy w kategorii Młody Mechanik i Mechanik Zawodowy są otwarte do momentu opublikowania pytań teoretycznych. W czwartek (10 marca) jako pierwsi do testu podejdą młodzi mechanicy,
a w kolejne dni młodzi lakiernicy i mechanicy zawodowi. Finały podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej TTM i Motor Show 2016 w Poznaniu poprowadzi Włodzimierz Zientarski. Poniżej prezentujemy przebieg eliminacji w 3 kategoriach i zachęcamy do udziału w konkursie.

Młody Mechanik – test próbny i eliminacje
Pierwszym sprawdzianem dla Młodych Mechaników był test próbny, w którym wystartowała większość spośród dotychczas zarejestrowanych zespołów. Punktualnie o 12:00, na stronie www.mobil.pl pojawił się zestaw 20 pytań teoretycznych. Na tym etapie błędy nie wpływają na klasyfikację końcową. Inaczej będzie w czwartek (10 marca), gdy pojawi się 30 decydujących pytań. Będą one dotyczyć między innymi diagnostyki i napraw systemów bezpieczeństwa, budowy silników i smarowania. Zgłoszenia dwuosobowych zespołów uczniowskich przyjmowane są do momentu rozpoczęcia eliminacji. Partnerami rywalizacji w kategorii Młody Mechanik jest sieć Premio Opony-Autoserwis, producent olejów silnikowych Mobil Delvac 1 oraz Fundacja Cooperatio.

Najważniejsze daty (kategoria Młody Mechanik): 10 marca (czwartek), godz. 12.00 – eliminacje (test internetowy na stronie www.mobil.pl), 31 marca (czwartek) – finał z udziałem 30 najlepszych zespołów uczniowskich.

Mechanik Zawodowy – dla motoryzacyjnych magików
Ta kategoria Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników powraca po rocznej przerwie. Chętnych na pokazanie swojego kunsztu warsztatowego nie brakuje, bo udział w finale lub zwycięstwo to jedna z najskuteczniejszych metod na zwiększenie liczby klientów – co potwierdza Maciej Kubisiak, poprzedni laureat w kategorii Mechanik Zawodowy. Termin przyjmowania zgłoszeń w tej kategorii upływa w sobotę (12 marca) o godzinie 12:00. Zawodnicy rozwiązują test, który pojawi się w południe na stronie głównej www.mistrzostwamechanikow.pl. Czas na przesłanie poprawnych odpowiedzi na 40 pytań wynosi 45 minut. Partnerami rywalizacji w kategorii Mechanik Zawodowy jest producent olejów silnikowych Mobil Delvac 1 oraz Fundacja Cooperatio.

Młody Lakiernik
Rejestracja zespołów uczniowskich w tej kategorii jest już zamknięta. W poniedziałek zawodnicy otrzymają materiał przygotowawczy, który określa ramy tematyczne rundy eliminacyjnej i finałowej. Przygotowanie takiego materiału wynika z faktu, że szkoły mają bardzo zróżnicowane programy nauczania w tym zawodzie. Eliminacje odbędą się w piątek (11 marca) o godzinie 12:00. Młodzi Lakiernicy będą odpowiadać na 40 pytań. Partnerem rywalizacji w kategorii Młody Lakiernik jest firma NOVOL.

Więcej informacji na stronie internetowej Mistrzostw: www.mistrzostwamechnikow.pl.

4trucks.pl / ExxonMobil

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje