Autolawetą bez licencji

Autolawetą bez licencji

W dniu 3 marca inspektorzy z WITD w Szczecinie, w okolicach miejscowości Goleniów zatrzymali do kontroli autolawetę z przyczepą o DMC 7000 kg.

Na przyczepie przewożony był samochód ciężarowy. Po analizie dokumentów, jak również zeznań kierowcy ustalono, że w chwili kontroli wykonywano krajowy transport drogowy rzeczy, natomiast kierowca nie okazał wymaganego wypisu z licencji. Dodatkowo w kontrolowanym pojeździe brak było urządzenia rejestrującego (tachografu), co przy łącznej dopuszczalnej masie całkowitej kontrolowanego zestawu pojazdów 7000 kg  jest wymagane.

W toku dalszej kontroli inspektorzy stwierdzili, że kierujący nie posiadał wpisu w prawie jazdy z kodem 95, potwierdzającego odbycie wymaganego szkolenia oraz braku przeciwwskazań zdrowotnych i psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy,  za co został ukarany mandatem karnym w kwocie 800 zł. Kierowcy zakazano również dalszej jazdy, z powodu braku uprawnień do wykonywania przewozu drogowego. Dopuszczenie do  naruszeń stwierdzonych  podczas przedmiotowej kontroli drogowej, zagrożone jest maksymalną karą administracyjną w wysokości 10.000 zł. W związku z powyższym  wszczęte zostało wobec przedsiębiorcy postępowanie wyjaśniające.

4trucks.pl / WITD Szczecin

Przeczytaj też:
Nowe przepisy w Kanadzie dają policji większą władzę

Policja miejska w Kanadzie przeprowadza kontrole drogowe w różnych miejscach w weekendy, w ramach zmian w kanadyjskim kodeksie karnym, który wszedł w życie 18 grudnia, może teraz poprosić każdego kierowcę o wykonanie testu alkomatem bez uzasadnionego podejrzenia.

Urząd celny kontroluje mobilnym systemem rentgenowskim

Na pierwszy rzut oka wygląda jak normalna ciężarówka, jednak kiedy pojazd wyciąga swoje wielkie ramię, aby skanować ciężarówki i autobusy, ujawnia się jej prawdziwy cel.

Kierowcy lekceważą czerwone światło

Wspólnie z zarządem ruchu, urzędnicy hamburscy przeprowadzili wczoraj inspekcję na skrzyżowaniach głównych dróg.

Samochody ciężarowe - gdzie obowiązek opon zimowych

Kontrola samochodów ciężarowych z oponami zimowymi oraz łańcuchów śniegowych odbyła się w czwartek w całym Tyrolu.

Kosztowny pączek…

Choć tłusty czwartek już za nami, pewna firma ze Szwecji na długo zapamięta skutki tego słodkiego dnia.

Nieoczekiwana zmiana miejsc

W dniu 30 stycznia na drodze ekspresowej S3 w okolicy Goleniowa, inspektorzy transportu drogowego z WITD w Szczecinie wytypowali do kontroli zespół pojazdów należący do przewoźnika niemieckiego.

Z Włoch do Polski na magnesie

Inspektorzy z WITD w Katowicach, na DK nr 1 w Częstochowie, zatrzymali do kontroli ciągnik z naczepą, którym polski przewoźnik wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Włoch do Polski. Do Iranu bez zezwolenia

W dniu 13 czerwca inspektorzy z WITD w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli ciężarówkę z Turcji. Ponad dwa promile u kierowcy ciężarówki

W dniu 4 czerwca inspektorzy z WITD w Gdańsku wykonując czynności kontrolne na drodze nr 22 w miejscowości Knybawa zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL