Co nowego od Volvo Trucks Polska w 2016 r.?

Co nowego od Volvo Trucks Polska w 2016 r.?

Rok 2016 będzie dla Volvo Trucks w Polsce rokiem szczególnego skupienia na tematach związanych z ekonomiką paliwową, bezpieczeństwem oraz ofertą firmy dla segmentu budowlanego.

Ma to swoje odzwierciedlenie w realizowanych oraz planowanych na ten rok kampaniach sprzedażowych oraz aktywnościach marketingowych i komunikacyjnych firmy.

Ekonomika paliwowa
„Volvo Trucks Fuel Concept – Nasz Koncept na Twoje Oszczędności” stało się hasłem przewodnim kampanii sprzedażowej Volvo Trucks w Polsce, skupionej na produktach i usługach Volvo wspierających oszczędzanie paliwa, która realizowana była na rynku polskim przez cały prawie ubiegły rok.

Oferowane w ramach kampanii samochody ciężarowe Volvo Trucks Fuel Concept, zarówno ciągniki siodłowe, jak i podwozia, w bazowej konfiguracji zawierały elementy, które pomagają firmom transportowym oszczędzać paliwo i tym samym osiągać większe zyski. Mowa tu, m.in., o skrzyni biegów I-Shift wraz z oprogramowaniem ekonomicznym, funkcji I-See – unikatowym układzie, który uczy się topografii drogi, zapisuje ją w centralnej bazie danych i wykorzystuje w czasie jazdy, aby redukować zużycie paliwa – nawet o 5%, czy inteligentnym tempomacie I-Cruise.

Integralną częścią kampanii Volvo Trucks Fuel Concept była ogólnopolska rywalizacja pod nazwą Volvo Trucks Fuel Concept Challenge. W konkursie, skierowanym do firm transportowych, które zakupiły pojazdy w kampanii, który polegał na osiąganiu jak najniższych wyników zużycia paliwa podczas zwykłej pracy pojazdów w paliwooszczędnej specyfikacji, wzięło łącznie udział 53 Klientów Volvo Trucks w Polsce, z 78 pojazdami. Rywalizacja była zacięta, a wyniki osiągnięte przez poszczególne pojazdy dowodzą wysokich umiejętności kierowców, a także oszczędności pojazdów ciężarowych Volvo.

Ubiegłoroczna kampania, jak i towarzyszący jej konkurs Volvo Trucks Fuel Concept Challenge, zostały już zakończone, natomiast w tym roku Fuel Concept powraca w nowej, zmodyfikowanej odsłonie, jaką jest FUEL & SAFE CONCEPT – nowe rozwiązanie skierowane do Klientów zorientowanych na niskie zużycie paliwa oraz doceniających wartość dodaną, płynącą z ochrony kierowcy, jaką daje najbezpieczniejsza na świecie kabina samochodu ciężarowego Volvo FH.

Według słów założycieli firmy – Assera Gabrielsson’a i Gustafa Larsson’a – „podstawą wszystkich prac konstrukcyjnych w Volvo jest, i musi pozostać, bezpieczeństwo”. Z całą pewnością można więc stwierdzić, że Volvo jest niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie od wielu już lat i ma wiele do zaoferowania swoim Klientom.

Pod tym właśnie kątem przygotowana została kampania „FUEL & SAFE CONCEPT” oraz druga z aktualnie realizowanych przez Volvo Trucks w Polsce kampanii sprzedażowych skoncentrowanych również na bezpieczeństwie.

Edycja LIGHT & SAFE CONCEPT, bo o niej mowa, to pojazdy Volvo FH i Volvo FM zaprojektowane dla zapewnienia maksymalnej ładowności, z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa kabiny – ich oferta kierowana jest do Klientów wymagających niskiej masy pojazdu i jednocześnie zorientowanych na zapewnienie bezpieczeństwa jego kierowcy.

Z myślą o ekonomice paliwowej i promowaniu ekonomicznego stylu jazdy wśród kierowców samochodów ciężarowych, w bieżącym roku powraca konkurs The Drivers’ Fuel Challenge by Volvo Trucks”. W jego tegorocznej edycji, poza rywalizacją na rynku polskim, rozegrane zostaną również finały: regionalny – w ramach rynku Baltic Sea Market, którego częścią jest polska organizacja Volvo Trucks, oraz finał globalny.

Konkurs, w którym zawodowi kierowcy samochodów ciężarowych rywalizują ze sobą w jeździe ekonomicznej, został od samego początku swojego istnienia bardzo entuzjastycznie przyjęty na rynku polskim, gdzie w latach 2011 – 2014 miał swoje doroczne edycje i zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem. Jego organizatorzy mają nadzieję, że nie inaczej będzie również w roku bieżącym.

Oferta Volvo Trucks dla branży budowlanej
Kontynuując swoje działania na rzecz poprawy wydajności w transporcie budowlanym, Volvo Trucks wprowadziło w 2015r. na rynek serię nowych rozwiązań, w tym, między innymi: Aktywny Układ Kierowniczy Volvo dla pojazdów z podwójną osią przednią, System Automatycznej Kontroli Trakcji, podwójną oś przednią o większej nośności, pięcioosiowe pojazdy 10x4 i 10x6, czy Podnoszoną Drugą Oś Napędową w układzie Osi Tandem.

Fakt ten stanowi mocne potwierdzenie szczególnego znaczenia, jakie dla Volvo Trucks ma segment transportu budowlanego. Oprócz Volvo FMX, Volvo FH i Volvo FH16, oferta pojazdów budowlanych Volvo Trucks obejmuje Volvo FL 4x4 o DMC do 18 ton i Volvo FE o DMC do 26 ton. Tak duży wybór produktów, przy wsparciu rozległej sieci serwisowej Volvo Trucks w Polsce i nowoczesnych usług podnoszących dyspozycyjność pojazdu, znacznie zwiększa możliwość tworzenia indywidualnych, a przy tym bezpiecznych rozwiązań dla Klientów.

4trucks.pl / Volvo Trucks Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL