Uczniowie w centrum logistycznym DHL w Piasecznie

Uczniowie w centrum logistycznym DHL w Piasecznie

DHL Global Forwarding, specjalista frachtu lotniczego i morskiego, w styczniu br. gościł uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1 w Warszawie.

Do oddziału w Piasecznie przyjechały dwie klasy z technikum logistycznego, by poznać specyfikę pracy na rynku TSL.

Spotkanie było podzielone na dwa moduły: prezentację firmy oraz część praktyczna: zwiedzanie magazynu, poznanie specyfiki pracy, systemów, sposobu zarządzania magazynem. Z dumą odnotowaliśmy fakt, że DGF jest rozpoznawany przez młodzież jako światowy lider usług frachtu lotniczego i morskiego. Podczas spotkania z uczniami wyjaśniliśmy rolę magazynów w naszej organizacji jako usług wspierających podstawowe aktywności firmy oraz znaczenie logistyki kontraktowej realizowanej na terenie centrum dystrybucyjnego DHL GF Piaseczno. Uczniowie byli bardzo zainteresowani usługami dodatkowymi (m.in. konfekcjonowanie, oklejanie) oraz różnorodnymi sposobami składowania towarów. - mówi Krzysztof Bielica, Prezes Zarządu DHL Global Forwarding.

Edukacja, kształtowanie i budowanie świadomości marki DHL Global Forwarding to jeden z celów, na które stawia Grupa Deutsche Post DHL. Akademia Logistyki dla klientów, Programy Stażowe oraz cykliczne wykłady na uczelniach wyższych prowadzone przez ekspertów DHL to jedne z wielu działań tego typu.

4trucks.pl / DHL Global Forwarding

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL