Sytuacja na granicy Bułgarii i Grecji - komunikat GITD

Sytuacja na granicy Bułgarii i Grecji - komunikat GITD

W związku z blokadami występującymi na granicach BG – GR, Główny Inspektorat Transportu Drogowego zaleca wybór alternatywnych tras lub – w miarę możliwości – wstrzymanie się z podróżami do Grecji.

Z powodu strajku rolników greckich sytuacja na bułgarsko-greckich przejściach granicznych, zwłaszcza dla kierowców samochodów ciężarowych jest bardzo trudna. Przejścia graniczne z Grecją są blokowane i odblokowywane bez zapowiedzi i na nieokreślony czas. Sytuacja jest bardzo dynamiczna. W związku z niepokojącymi sygnałami docierającymi z Grecji, nie można przewidzieć godzin rozpoczęcia lub zakończenia blokad na poszczególnych przejściach, ani definitywnego rozwiązania ww. problemu.

Samochody ciężarowe mogą oczekiwać na przejazd nawet 5-7 dni, a kolejki osiągają kilkudziesięciokilometrowe długości. Służby bułgarskie nie są w stanie zapewnić kierowcom oczekiwanych warunków sanitarnych. Możliwości efektywnej pomocy ze strony Ambasady RP w Sofii są również bardzo ograniczone.

W tej sytuacji, jeśli wstrzymanie się z podróżami do Grecji nie jest możliwe, GITD radzi skorzystanie z alternatywnych tras przejazdu do Grecji (np. przez Macedonię) lub przygotowanie się na dłuższe oczekiwanie i zaopatrzenie w większą ilość środków pieniężnych, sanitarnych i prowiantu.

Ambasada RP w Sofii opublikowała stosowny komunikat na swojej stronie internetowej pod adresem: http://www.sofia.msz.gov.pl/pl/

4trucks.pl / GITD

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL