Mercedes-Benz Polska podsumowuje 2015 rok

Mercedes-Benz Polska podsumowuje 2015 rok

Mercedes-Benz Polska zaprezentował wyniki sprzedaży samochodów dostawczych i ciężarowych w 2015 roku.

W roku 2015 rynek wzrósł we wszystkich segmentach samochodów dostawczych. W Polsce zarejestrowano 64 228 pojazdów, co oznacza wzrost o 15,3%. Premierą roku było Marco Polo. Klasa V została oficjalnym samochodem prestiżowej serii zawodów IRONMAN European Tour. Rozszerzono ofertę opcji w większości innych modeli, m.in. 4x4 dla Vito i Klasy V, serię dodatków do Citana, w tym silnik Euro VI. Powstały także pierwsze w Polsce VanPro Center - w Jankach, Sosnowcu i Wrocławiu otwarto autoryzowane salony i serwis poświęcone wyłącznie samochodom dostawczym.

Serwis pojazdów dostawczych
W 2015 roku kontynuowano  ofertę produktów i usług serwisowych, m.in. "Pogwarancyjne pakiety serwisowe", obejmujące podstawowe czynności przeglądowe i eksploatacyjne (np. wymiana oleju czy klocków hamulcowych). Wprowadzono asortyment Umów Serwisowych dla klienta: Umowy Complete, Pakiety Gwarancyjne oraz pakiety przeglądów BestBasic. Dzięki Pakietom Gwarancyjnym właściciele samochodów dostawczych Mercedes-Benz mogą liczyć na dodatkową ochronę przed kosztami nieoczekiwanych napraw po upływie 2-letniej ochrony gwarancyjnej. W roku 2015 został wprowadzony nowy produkt – przeglądy BestBasic - w ramach którego klienci mogą kupować pakiety 3, 4 i więcej przeglądów w cenie dużo atrakcyjniejszej niż za każdy przegląd osobno. W podziękowaniu za wizytę w Autoryzowanym Serwisie Mercedes-Benz każdy klient mógł odebrać upominek - skorzystało z tego ponad 15 tysięcy klientów. Wprowadzony został także program VanPro Center również w biznesie usług posprzedażnych. Celem programu jest profesjonalizacja sieci, rozwój produktów i usług oraz jeszcze lepsze dopasowanie do potrzeb rynku i klienta.

Samochody ciężarowe
To był dobry rok dla ciężarowych Mercedesów. Największy wzrost zanotowano w segmencie 6-16 T, gdzie sprzedano 306 pojazdów – o 24,5% więcej niż w 2014 r. W sumie w 2015 r. klienci Mercedesa zarejestrowali 3 555 pojazdów: 2 707 sztuk w segmencie SZM (ciągniki siodłowe), 542 sztuki w segmencie NSZM (podwozia) i wspomniane już powyżej 306 sztuk w segmencie 6-16 T. Odnotowany wzrost na poziomie 16,55% nie pozwolił utrzymać się na pozycji wicelidera, ale zapewnił firmie miejsce w czołowej trójce.

Serwis pojazdów ciężarowych
W tym segmencie coraz większym zainteresowaniem klientów cieszyła się oferta pogwarancyjnych pakietów serwisowych, obejmujących podstawowe czynności przeglądowe. Ofertę rozszerzono także o pakiety dla nowego Actrosa. Oprócz tego, Mercedes kontynuował również program „Ty dbasz o Mercedesa, Mercedes dba o Ciebie”,  w ramach którego kierowcy samochodów ciężarowych otrzymywali upominki przy wykonywaniu napraw w Autoryzowanych Stacjach Obsługi Mercedes-Benz. W 2015 roku uruchomiono akcję doposażenia pojazdów w system aktywnego tempomatu PPC, który zmniejsza zużycie paliwa nawet o 5% oraz zwiększa bezpieczeństwo. Mając na względzie zdrowie i komfort kierowców zbudowano, we współpracy z fundacją Truckers Life, 15 siłowni w stacjach serwisowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się spotkania z klientami organizowane w stacjach dealerskich: śniadania z klientami oraz rodzinne pikniki Roadshow, podczas których prezentowana była pełna oferta Mercedes-Benz Truck.

4trucks.pl / Mercedes-Benz

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL