Drabina do obsługi cystern od KRAUSE

Drabina do obsługi cystern od KRAUSE

Transport i spedycja to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów przemysłu.

Systematycznie wzrasta przewóz nie tylko surowców stałych, komponentów do produkcji czy gotowych towarów, ale i wszelkiego rodzaju substancji ciekłych oraz paliw gazowych. Te ostatnie transportowane mogą być jedynie w szczelnych zbiornikach, których obsługa, z uwagi na duże gabaryty, stanowi pewne wyzwanie. 

Cysterny, zarówno kolejowe, jak i drogowe to doskonały sposób transportu paliw ciekłych i gazowych, substancji chemicznych czy artykułów spożywczych. Transport pierwszych wymaga przede wszystkim dokładnej kontroli zaworów i mechanizmów zabezpieczających, ostatnich zaś nienagannej czystości oraz sterylnych warunków załadunku i rozładunku. W obu przypadkach warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania i wykorzystać drabinę, która gwarantuje bezpieczne napełnianie cysterny, łatwe pobieranie próbek, jak również szybką konserwację i komfortowe czyszczenie.

Przykładem może być nowa drabina KRAUSE. Podstawową zaletą tej drabiny jest zapewnienie szybkiego dostępu do stanowisk pracy położonych na wysokości. Bezpieczeństwo wykonywanych zadań gwarantują kosz ochronny (w wersji okrągłej ∅=1500 mm i narożnej 2300x1500 mm), który strzeże użytkownika przed upadkiem z wysokości, jak również profilowane szczeble zespawane z podłużnicą i obustronne poręcze służące do wygodnego wejścia i zejścia z drabiny. Komfort i wydajność zapewniają szeroki, stabilny wózek jezdny wykonany ze stali ocynkowanej wyposażony w uchwyt do łatwego przesuwania urządzenia oraz daleko wysunięta platforma robocza, o wymiarach 500x900 mm z obustronnymi barierkami zabezpieczającymi, dzięki której nie ma konieczności wprowadzania podstawy konstrukcji pod cysternę czy silosy kolejowe. Wysokość platformy można w prosty sposób regulować za pomocą korby oraz zębatki, przesuwając położenie każdorazowo co 280 mm (co szczebel).

Dostawa drabiny następuje we wstępnie złożonych podzespołach gwarantując szybki montaż i niemal natychmiastową gotowość do użytku.

Opcjonalnie drabina może być wyposażona w regulowaną za pomocą korby stopę przy wózku jezdnym, która ma poprawiać stabilność konstrukcji na nierównych podłożach, a tym samym zwiększać bezpieczeństwo użytkowników.

Ceny drabiny do obsługi cystern 18 587 zł netto.

4trucks.pl / KRAUSE

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL