American Truck Simulator: co ciekawego w nowym symulatorze jazdy?

American Truck Simulator: co ciekawego w nowym symulatorze jazdy?

Ciężarówki Peterbilt i Kenworth są legendą amerykańskich szos.

Masywne klasyki o charakterystycznych kanciastych kształtach to, dla każdego fana motoryzacji i samochodowych perełek zza oceanu, klasyka gatunku. Teraz dzięki American Truck Simulator każdy może stać się ich właścicielem.

Firmy IMGN.PRO i Techland wraz z SCS Software z wielką przyjemnością przedstawiają grę American Truck Simulator i zapraszają w podróż przez spalone słońcem zachodnie wybrzeże USA za kierownicą amerykańskich tracków. Dostępne w grze ciężarówki to legendarne modele dwóch firm, wchodzących w skład koncernu Paccar Inc. – Kenworth T680 oraz Peterbilt 579, w których gracz może przemierzyć najgorętsze stany USA – Kalifornię i Nevadę.

Kenworth jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek na amerykańskim rynku, ale dopiero za sprawą modelu T680 firma osiągnęła status lidera, dorównując tym samym poziomem do największych dostawców samochodów ciężarowych. Kenworth T680 szybko otrzymał tytuł Ciężarówki Roku 2013 przyznany przez organizację zrzeszającą amerykańskich dealerów samochodów ciężarowych ATD. A dzięki dopasowaniu do ekologiczno-ekonomicznego trendu ostatnich lat, nagrodzony został także przez Agencję Ochrony Środowiska.

Kryzys finansowy, który dotknął USA zmusił przedsiębiorców do szukania oszczędności w każdym możliwym sektorze. Z tego powodu twórcy Kenworth T680 stworzyli pojazd znacząco obniżając zużycie paliwa oraz minimalizując emisję spalin. Opływowa karoseria ciężarówki była inspirowana wiatrem i szybkością, dlatego też postawiono na zastosowanie najnowocześniejszego silnika firmy Paccar – MX-13, dzięki któremu track osiąga moc aż do 500 KM.

Obok legendarnego Kenwortha T680, w grze American Truck Simulator nie mogło zabraknąć uznawanej za równie kultową, ciężarówki Peterbilt 579 – produktu marki, która w 2014 roku obchodziła 75 lecie istnienia. Mimo ogromnego stażu i doświadczenia w branży transportowej firma nie spoczywa na laurach i wciąż szuka innowacyjnych rozwiązań, modyfikując i dopasowując ofertę do potrzeb swoich użytkowników. Ta marka nie boi się zderzenia tradycyjnego, surowego i prawie niezmiennego od 1939 roku designu z nowymi, czystszymi, a przede wszystkim bardziej opłacalnymi technologiami napędowymi, których działanie opiera się na gazie ziemnym. Dzięki stawianiu na nowoczesność, Petrebilt może szczycić się pozycją lidera w produkcji samochodów użytkowych zasilanych paliwami gazowymi.

Wkrótce darmowe aktualizacje do gry umożliwią rozbudowanie świata cyfrowego o trasy stanu Arizona, a docelowo tereny całych Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Przygotowywane są także kolejne kultowe modele amerykańskich ciężarówek – Kenworth W900 oraz Peterbilt 389.

Gra American Truck Simulator dostępna jest wersji pudełkowej i cyfrowej na platformę PC oraz w wersji kinowej w cenie 79,90 złotych. IMGN.PRO jest wydawcą gry w Polsce, Czechach, Słowacji, Francji, Węgrzech, Rumuni i Hiszpanii, a wyłącznym dystrybutorem pudełkowym na terenie Polski jest Wydawnictwo Techland.

4trucks.pl / Techland

Przeczytaj też:
Trzej królowie amerykańskich szos

Ciężarówki Peterbilt i Kenworth są legendami amerykańskich szos. Nowy dodatek do American Truck Simulator

Wczoraj premierę miał nowy dodatek do kultowego American Truck Simulator. Gra American Truck Simulator już w Polsce!

3 lutego br. miała miejsce polska i światowa premiera, na którą czekali fani gier symulacyjnych oraz miłośnicy USA i motoryzacji. Fundacja Trans i OSK Cargo oferują darmowe szkolenia z eco-drivingu

Paliwo to prawie połowa kosztów przewoźnika. Najlepszym sposobem na obniżenie wydatków jest przeszkolenie kierowców z eco-drivingu. Na Osi 9 maja Autorzy popularnego programu Na Osi zapraszają na premierę kolejnego odcinka, a w nim m.in.:

Szkolenie bez jeżdżenia

Mamy wreszcie pierwszy w Polsce, profesjonalny symulator jazdy ciężarówką. Kierowca czuje się w nim dokładnie tak samo jak w zwykłej ciężarówce. Program komputerowy odtwarza wszystkie warunki pogodowe, drogowe i techniczne, jakie tylko mogą kiedykolwiek i gdziekolwiek zaistnieć. W asortymencie dostępne są wszystkie typy pojazdów ciężarowych, na przykład ciągniki z różnego rodzaju naczepami, solówki czy autobusy. Instruktor poprzez naciśnięcie kilku guzików, narzuca szkolonemu niespodziewane sytuacje drogowe.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL