Mobilis obsłuży komunikację miejską w Warszawie

Podpisanie umowy

W dniu 16 lutego br. warszawski ZTM podpisał umowę z Grupą Mobilis na obsługę komunikacji miejskiej przez najbliższe 8 lat, finalizując tym samym przetarg na 50 przegubowych oraz 50 dziewięciometrowych autobusów.

Wszystkie pojazdy będą spełniały najwyższą europejską normę emisji spalin Euro 6. Sto fabrycznie nowych autobusów wyjedzie na stołeczne drogi w sierpniu 2016 roku.

Mobilis obsługuje komunikację miejską w Warszawie od 2003r. Udział przewoźnika w stołecznym rynku autobusowym w 2015r. był dwa razy wyższy niż kolejnego przewoźnika komercyjnego. Obecnie Mobilis obsługuje pięć kontraktów z ZTM. W ramach wszystkich zawartych umów dostarczane są autobusy różnej klasy – od mini (8m) do mega (18m). Wraz z rozpoczęciem realizacji najnowszego kontraktu warszawski tabor Mobilis liczyć będzie łącznie do 300 pojazdów.

- Obsługa komunikacji miejskiej w Warszawie to dla nas ważny obszar, w którym chcemy się doskonalić i rozwijać. Przetarg na sto autobusów różnił się od wcześniejszych pod względem kryteriów wyboru. Wymagania tym razem były wyjątkowo wysokie, dlatego też cieszymy się, że to nasze usługi wybrał ZTMmówi Dariusz Załuska, prezes Mobilis Group. – Oprócz wysokiej jakości przejazdów i komfortu pasażerów przy wyborze istotna była również konkurencyjność oferty, która wygeneruje dla Warszawy dodatkowe oszczędności związane z zarządzaniem taborem. Aby dostosować się do wymagań przetargowych, poczyniliśmy wiele nowych inwestycji, które dodatkowo zapewnią także wyższą niż wymagana jakość obsługi wszystkich pozostałych kontraktów z warszawskim ZTMdodaje Dariusz Załuska.

Komfort podróży zapewnią nowe wysokiej klasy pojazdy – Solaris Urbino 8.9 LE oraz Mercedes Benz Conecto G. Wszystkie będą spełniać najwyższą europejską normę emisji spalin Euro 6 i wyposażone będą w biletomaty. ZTM w bardzo szczegółowy sposób opisał również wymagania dotyczące wyposażenia zaplecza technicznego oraz procesów obsługi i napraw, dzięki czemu jakość świadczenia usług przewozowych wzrośnie.

Wymagania zakończonego właśnie przetargu były wyższe niż standardowo, czego pozytywne efekty zobaczymy już w sierpniu 2016 r. Przetarg skonstruowany został w taki sposób, aby wyłoniony oferent zapewnił pasażerom wysoki standard przejazdów. Wejście w życie umowy, poprzedzone odpowiednimi przygotowaniami, wpłynie na podwyższenie jakości i komfortu podroży pasażerów stołecznej komunikacji miejskiej i podmiejskiejdeklaruje Wiesław Witek, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Nowoczesne systemy lokalizacji i pełen etat dla kierowców
Nowe miejskie autobusy oddane do użytku przez Mobilis w Warszawie będą wyposażone w najnowocześniejsze systemy lokalizacyjne, które, jak podkreśla ZTM, będą miały duże znaczenie w sprawnym zarządzaniu flotą.

Po raz pierwszy dla operatora, który będzie należycie wywiązywać ze swoich obowiązków i będzie świadczył usługi na najwyższym możliwym poziomie, przewidziane zostały nagrodywyjaśnia rzecznik prasowy ZTM, Igor Krajnow.Premiowane będą: ponadprzeciętną punktualność, niezawodność oraz brak innych uchybień. Standardowo również wszystkie autobusy posiadać będą klimatyzację, monitoring, ekrany LCD z informacją pasażerską, tapicerkę o warszawskim wzorze graficznym oraz łączność alarmową. Dodatkowo, wszyscy kierowcy Mobilis będą zatrudnieni w oparciu o umowę o pracędodaje Igor Krajnow.

Umowa została zawarta 16 lutego 2016 r. i będzie obowiązywała przez 8 lat. Nowe autobusy wyjadą na ulice Warszawy w sierpniu 2016 r.

4trucks.pl / Mobilis

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL