DK nr 15 w Wymsłowie: kierowca ciężarówki sprawcą kolizji

DK nr 15 w Wymsłowie: kierowca ciężarówki sprawcą kolizji

W dniu 12 lutego inspektorzy WITD w Poznaniu zostali wezwani przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji do kolizji drogowej z udziałem pojazdu ciężarowego, która miała miejsce na DK nr 15 w Wymysłowie.

Na miejscu zdarzenia ustalono, że w wypadku brał udział również samochód osobowy, którego kierowcę - wskutek doznanych urazów - przewieziono do szpitala. Inspektorzy przeprowadzili kontrolę między innymi czasu prowadzenia pojazdu przez kierowcę, która wykazała brak aktualnego sprawdzenia okresowego urządzenia rejestrującego. Ponadto kierowca nie posiadał też wymaganych dokumentów. Nie okazał wypisu z zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego czy też zaświadczenia na przewozy na potrzeby własne, zaświadczenia o działalności kierowcy, a także dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia OC.

Kierujący został ukarany przez policję mandatami karnymi za spowodowanie kolizji oraz za brak niezbędnych dokumentów. Wobec przewoźnika zostanie natomiast wszczęte postępowanie administracyjne w związku z wykorzystywaniem złego typu wykresówek oraz brakiem sprawdzenia okresowego tachografu. Szczególny nacisk zostanie położony na  określenie charakteru kontrolowanego przewozu oraz fakt nieokazania dokumentu potwierdzającego uprawnienia do podjęcia i wykonywania przez przewoźnika transportu drogowego.

4trucks.pl / WITD Poznań

Przeczytaj też:
Nowe przepisy w Kanadzie dają policji większą władzę

Policja miejska w Kanadzie przeprowadza kontrole drogowe w różnych miejscach w weekendy, w ramach zmian w kanadyjskim kodeksie karnym, który wszedł w życie 18 grudnia, może teraz poprosić każdego kierowcę o wykonanie testu alkomatem bez uzasadnionego podejrzenia.

Urząd celny kontroluje mobilnym systemem rentgenowskim

Na pierwszy rzut oka wygląda jak normalna ciężarówka, jednak kiedy pojazd wyciąga swoje wielkie ramię, aby skanować ciężarówki i autobusy, ujawnia się jej prawdziwy cel.

Kierowcy lekceważą czerwone światło

Wspólnie z zarządem ruchu, urzędnicy hamburscy przeprowadzili wczoraj inspekcję na skrzyżowaniach głównych dróg.

Samochody ciężarowe - gdzie obowiązek opon zimowych

Kontrola samochodów ciężarowych z oponami zimowymi oraz łańcuchów śniegowych odbyła się w czwartek w całym Tyrolu.

Siedem lat bez badania technicznego!

Takie auto nie powinno poruszać się po drogach. A jednak ktoś zdecydował, że niesprawną Tatrą, bez badań technicznych, prowadził kierowca - również bez badań lekarskich.

Ostatni dzień zgłoszeń

Bezpłatne szkolenie dla kierowców Kolizja z obcokrajowcem - procedury

Przez ostatnie lata sukcesywnie wzrasta liczba cudzoziemców odwiedzających nasz kraj, a w związku z tym, rośnie groźba kolizji drogowej z obcokrajowcem. Z Włoch do Polski na magnesie

Inspektorzy z WITD w Katowicach, na DK nr 1 w Częstochowie, zatrzymali do kontroli ciągnik z naczepą, którym polski przewoźnik wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Włoch do Polski. Do Iranu bez zezwolenia

W dniu 13 czerwca inspektorzy z WITD w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli ciężarówkę z Turcji.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL