Z pękniętą naczepą na niedozwolonym postoju

Z pękniętą naczepą na niedozwolonym postoju

W dniu 8 lutego inspektorzy z WITD w Gorzowie Wielkopolskim poddali rutynowej kontroli pojazd ciężarowy stojący na parkingu przy stacji PKP.

Kierowca tego pojazdu naruszył przepisy dotyczące zakazu postoju na obszarze zabudowanym pojazdu lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 t lub o długości przekraczającej 12 m, poza wyznaczonymi w tym celu parkingami, dodatkowo zastawiając zaparkowane na parkingu samochody osobowe.

Czynności kontrolne wykazały ponadto bardzo poważne usterki techniczne naczepy mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Naczepa ta miała pękniętą ramę i tarczę hamulcową, zużyte opony oraz uszkodzone klosze lamp. Ze względu na tak poważne uszkodzenia inspektorzy wydali dyspozycję usunięcia pojazdu z drogi, natomiast kierującego ukarano mandatem karnym w wysokości 200 złotych za naruszenie przepisów dotyczących postoju pojazdu. 

4trucks.pl / GITD

Przeczytaj też:
Nowe przepisy w Kanadzie dają policji większą władzę

Policja miejska w Kanadzie przeprowadza kontrole drogowe w różnych miejscach w weekendy, w ramach zmian w kanadyjskim kodeksie karnym, który wszedł w życie 18 grudnia, może teraz poprosić każdego kierowcę o wykonanie testu alkomatem bez uzasadnionego podejrzenia.

Urząd celny kontroluje mobilnym systemem rentgenowskim

Na pierwszy rzut oka wygląda jak normalna ciężarówka, jednak kiedy pojazd wyciąga swoje wielkie ramię, aby skanować ciężarówki i autobusy, ujawnia się jej prawdziwy cel.

Kierowcy lekceważą czerwone światło

Wspólnie z zarządem ruchu, urzędnicy hamburscy przeprowadzili wczoraj inspekcję na skrzyżowaniach głównych dróg.

Samochody ciężarowe - gdzie obowiązek opon zimowych

Kontrola samochodów ciężarowych z oponami zimowymi oraz łańcuchów śniegowych odbyła się w czwartek w całym Tyrolu.

Przeładowane dostawczaki

Pojazd dostawczy, którym przewożono napoje alkoholowe był przeładowany o ponad 477%.

Pił piwo za kierownicą

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. podczas kontroli drogowej zatrzymali zestaw z nietrzeźwym kierowcą.

Z Włoch do Polski na magnesie

Inspektorzy z WITD w Katowicach, na DK nr 1 w Częstochowie, zatrzymali do kontroli ciągnik z naczepą, którym polski przewoźnik wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Włoch do Polski. Do Iranu bez zezwolenia

W dniu 13 czerwca inspektorzy z WITD w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli ciężarówkę z Turcji. Ponad dwa promile u kierowcy ciężarówki

W dniu 4 czerwca inspektorzy z WITD w Gdańsku wykonując czynności kontrolne na drodze nr 22 w miejscowości Knybawa zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL