DKV Euro Service: 2015 rok z pozytywnym wynikiem finansowym

DKV Euro Service: 2015 rok z pozytywnym wynikiem finansowym

DKV Euro Service osiągnął wynik finansowy na poziomie 5,8 miliarda euro w 2015 r.

Odzwierciedla to wzrost 1,8% w stosunku do poprzedniego roku.

- Mimo iż poziom cen diesla, z powodu globalnej nadpodaży, był ok. 12% niższy niż w poprzednim sezonie, Grupa DKV była w stanie zrekompensować przychody wprowadzeniem nowych usług - tłumaczy dyrektor generalny Dr. Alexander Hufnagl - Jeśliby nie uwzględniać wyjątkowo niskich cen diesla w 2015 r., nasz wynik byłby na poziomie 6,3 miliarda euro.

Równoważenie niskich cen diesla
Grupa DKV rozwijała usługi w trzech obszarach. Pierwszy to integracja systemów opłat drogowych w Europie (w tym Rosji) oraz rozszerzenie paneuropejskiej sieci stacji paliw w ramach projektu EURASIA. Drugi to wprowadzenie karty dla flot pojazdów osobowych NOVOFLEET na rynku niemieckim. Trzeci to poprawa efektywności zwrotu VAT dla firm transportowych, dokonywanego przez własną spółkę REMOBIS – średni czas zwrotu w Europie skrócono o połowę.

Rok 2016: stabilnie do przodu
Nowy rok to nowe wyzwania. Należą do nich: dalsza integracja europejskich opłat drogowych, kolejne ulepszenia w systemie fakturowania oraz inwestycje w nowe produkty. W 2016 r. Grupa DKV planuje stworzyć około 100 nowych miejsc pracy, zwiększając łączną liczbę pracowników w Europie do około 880 osób.

4trucks.pl / DKV Euro Service

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL