Niebezpiecznie rozmieszczone big bagi na litewskiej ciężarówce

Niebezpiecznie rozmieszczone big bagi na litewskiej ciężarówce

3 lutego br. inspektorzy z WITD w Poznaniu na autostradzie A2 zatrzymali do kontroli ciągnik z naczepą należący do litewskiego przewoźnika przewożącego karmę dla zwierząt w tzw. „big bagach".

Po otwarciu ładowni okazało się, że znaczna część ładunku niebezpiecznie przemieściła się na jedną stronę pojazdu i spowodowała odkształcenie się belek zabezpieczających ładunek przed wypadnięciem. Z uwagi na stwierdzenie realnego zagrożenia przełamania belek zabezpieczających i wypadnięcia ładunku z pojazdu, inspektorzy wezwali holownik celem doprowadzenia pojazdu bezpiecznie na parking.

Na miejscu dokonano częściowego wyładunku towaru i jego ponownego rozmieszczenia w pojeździe, w sposób niezagrażający bezpieczeństwu innym uczestników ruchu drogowego. Za niezabezpieczenie ładunku przed przemieszczeniem się wewnątrz pojazdu i niedbałe zamocowanie pasów oraz sprowadzenie niebezpieczeństwa na innych uczestników ruchu drogowego kierowcę ukarano mandatem karnym w maksymalnej wysokości. Ponadto przewoźnik poniósł koszty związane z koniecznością ponownego rozmieszczenia towaru na pojeździe.

4trucks.pl / GITD

Przeczytaj też:
Nowe przepisy w Kanadzie dają policji większą władzę

Policja miejska w Kanadzie przeprowadza kontrole drogowe w różnych miejscach w weekendy, w ramach zmian w kanadyjskim kodeksie karnym, który wszedł w życie 18 grudnia, może teraz poprosić każdego kierowcę o wykonanie testu alkomatem bez uzasadnionego podejrzenia.

Urząd celny kontroluje mobilnym systemem rentgenowskim

Na pierwszy rzut oka wygląda jak normalna ciężarówka, jednak kiedy pojazd wyciąga swoje wielkie ramię, aby skanować ciężarówki i autobusy, ujawnia się jej prawdziwy cel.

Kierowcy lekceważą czerwone światło

Wspólnie z zarządem ruchu, urzędnicy hamburscy przeprowadzili wczoraj inspekcję na skrzyżowaniach głównych dróg.

Samochody ciężarowe - gdzie obowiązek opon zimowych

Kontrola samochodów ciężarowych z oponami zimowymi oraz łańcuchów śniegowych odbyła się w czwartek w całym Tyrolu.

Siedem lat bez badania technicznego!

Takie auto nie powinno poruszać się po drogach. A jednak ktoś zdecydował, że niesprawną Tatrą, bez badań technicznych, prowadził kierowca - również bez badań lekarskich.

Ostatni dzień zgłoszeń

Bezpłatne szkolenie dla kierowców Z Włoch do Polski na magnesie

Inspektorzy z WITD w Katowicach, na DK nr 1 w Częstochowie, zatrzymali do kontroli ciągnik z naczepą, którym polski przewoźnik wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Włoch do Polski. Do Iranu bez zezwolenia

W dniu 13 czerwca inspektorzy z WITD w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli ciężarówkę z Turcji. Ponad dwa promile u kierowcy ciężarówki

W dniu 4 czerwca inspektorzy z WITD w Gdańsku wykonując czynności kontrolne na drodze nr 22 w miejscowości Knybawa zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL