Niebezpiecznie rozmieszczone big bagi na litewskiej ciężarówce

Niebezpiecznie rozmieszczone big bagi na litewskiej ciężarówce

3 lutego br. inspektorzy z WITD w Poznaniu na autostradzie A2 zatrzymali do kontroli ciągnik z naczepą należący do litewskiego przewoźnika przewożącego karmę dla zwierząt w tzw. „big bagach".

Po otwarciu ładowni okazało się, że znaczna część ładunku niebezpiecznie przemieściła się na jedną stronę pojazdu i spowodowała odkształcenie się belek zabezpieczających ładunek przed wypadnięciem. Z uwagi na stwierdzenie realnego zagrożenia przełamania belek zabezpieczających i wypadnięcia ładunku z pojazdu, inspektorzy wezwali holownik celem doprowadzenia pojazdu bezpiecznie na parking.

Na miejscu dokonano częściowego wyładunku towaru i jego ponownego rozmieszczenia w pojeździe, w sposób niezagrażający bezpieczeństwu innym uczestników ruchu drogowego. Za niezabezpieczenie ładunku przed przemieszczeniem się wewnątrz pojazdu i niedbałe zamocowanie pasów oraz sprowadzenie niebezpieczeństwa na innych uczestników ruchu drogowego kierowcę ukarano mandatem karnym w maksymalnej wysokości. Ponadto przewoźnik poniósł koszty związane z koniecznością ponownego rozmieszczenia towaru na pojeździe.

4trucks.pl / GITD

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL