DHL przetransportował urządzenie wiertnicze - 1900 ton w 5 dni

DHL przetransportował urządzenie wiertnicze - 1900 ton w 5 dni

W pierwszych dniach nowego roku dział Projektów Przemysłowych DHL Global Forwarding zrealizował kolejny projekt relokacji urządzenia wiertniczego.

Zlecenie polegało na zorganizowaniu niemal stu transportów specjalnych - w tym ładunków ciężkich o wadze do 70 ton. Realizacja odbyła się w ciągu pięciu dni, włączając dzień świąteczny - 06.01.

Dodatkowe utrudnienia - jak konieczność organizacji zezwoleń w okresie świątecznym, czy wymóg wykonania ekspertyzy inżynieryjnej wiaduktu na trasie przejazdu - to tylko niektóre z aspektów uatrakcyjniających przygotowanie do realizacji. Ponadto dużym wyzwaniem była temperatura powietrza, która w trakcie realizacji projektu wahała się od -12˚C do -19˚C. Pomimo tak poważnych utrudnień, Dział Projektów Przemysłowych poradził sobie z zadaniem, a transport przebiegł bez zakłóceń.

Dział Projektów Przemysłowych DHL GF zajmuje się logistyką transportu przesyłek często wrażliwych, o nietypowych gabarytach, które wymagają szczególnego podejścia oraz wyjątkowych rozwiązań.

- Podczas transportu niestandardowego ładunku niezbędna jest specjalistyczna wiedza, zgranie zespołu, ale również dobra organizacja wszystkich zaangażowanych stron – mówi Monika Piotrowska, kierownik Działu Projektów Przemysłowych DGF.

4trucks.pl / DHL

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL