PKS Polonus i Polonus Bus z 2 milionami pasażerów na koniec 2015 roku

PKS Polonus i Polonus Bus z 2 milionami pasażerów na koniec 2015 roku

Ponad 2 mln pasażerów przewiezionych na trasach krajowych i międzynarodowych oraz w komunikacji lokalnej  – to bilans usług zrealizowanych przez PKS Polonus w 2015 roku.

Na wynik ten złożyło się 8 nowych dalekobieżnych kursów w rozkładzie jazdy – pokonanych między innymi 4 nowymi, 57-osobowymi autobusami – i łącznie 6 mln kilometrów przejechanych w 125 tys. godzin, co pozwoliłoby okrążyć równik niemal 150 razy.

PKS Polonus zamknął trudny dla branży przewozów autokarowych rok 2015 rok, osiągając wyniki lepsze niż wskaźniki i trendy widoczne w całej branży. 

Podróże z PKS Polonus nie tylko po Polsce
PKS Polonus systematycznie rozszerza siatkę krajowych i międzynarodowych połączeń autobusowych. Przewoźnik obsługuje już ponad 36 dalekobieżnych tras krajowych i realizuje 4 międzynarodowe połączenia do Lwowa oraz na Słowację. Tylko w 2015 roku rozkład jazdy PKS Polonus zwiększył się o 8 nowych tras i kursów, w tym m.in. na popołudniowej trasie do: Lwowa, porannej do Grudziądza, Kudowy-Zdroju czy do słowackiej Tatralandii, jadąc po drodze przez Białkę i Bukowinę Tatrzańską, Zakopane, Stary Smokowiec i Liptowski Mikułasz. Jednocześnie polski przewoźnik dokonał blisko 20 zmian w rozkładach jazdy na pozostałych, obsługiwanych liniach, dostosowując je do sytuacji na rynku oraz oczekiwań pasażerów.

Większość biletów PKS Polonus sprzedawanych jest na trasach dalekobieżnych, ale podróżni chętnie korzystają z usług polskiego przewoźnika również przemieszczając się między miejscowościami położonymi od siebie o nie więcej niż 100 km. Jest to możliwe tylko dzięki ogromnej liczbie przystanków pośrednich, co zdecydowanie wyróżnia PKS Polonus względem konkurencyjnych firm przewozowych.

Rok 2015 – mimo, że był bardzo trudny dla większości przewoźników, zarówno tych broniących swojej dotychczasowej pozycji rynkowej, jak i tych inwestujących duże budżety w tabor i próby przejęcia większego udziału na rynku dalekobieżnych przewozów autokarowych – możemy zdecydowanie zaliczyć do udanych dla PKS Polonus. Dokonaliśmy odmłodzenia taboru przez zakup 4 nowych pojazdów marki Scania, udało nam się uruchomić nowe połączenia sezonowe i całoroczne, dokonaliśmy serii usprawnień organizacyjnych i systemowych w działalności przewozowej w naszej spółce. Zwiększyliśmy również aktywność promocyjno-reklamową, co zaowocowało silnym wzrostem sprzedaży w kanałach internetowych oraz ponad 50% wzrostem subskrybentów naszego profilu społecznościowego, którzy pozostają z nami w stałym kontakcie, reagując na nasze działania marketingowe i pomagając nam dynamicznie kształtować ofertę przewozową. Działaniem, z którego jesteśmy szczególnie zadowoleni było doprowadzenie do ponad 10% wzrostu wynagrodzeń naszych kierowców, co w połączeniu z długofalowym programem ich szkolenia daje przekonanie, że PKS Polonus pozostaje jednym z najatrakcyjniejszych pracodawców naszej branży i kuźnią najlepszych kierowców w sektorze komunikacji autokarowej – podsumowuje 2015 rok Andrzej Padziński, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju PKS Polonus.

4trucks.pl / PKS Polonus

 

Przeczytaj też:
Startuje „Polonus Partner”

Koalicja polskich przewoźników autokarowych, na powitanie 10 000 biletów 50% taniej

Autobusowa podróż w doborowym towarzystwie

Wakacje z czworonożnym pupilem i rower jako bagaż to w PKS Polonus żaden problem

Rewolucja na rynku przewozów autokarowych
PKS Polonus i PolskiBus.com rozpoczynają współpracę PKS Polonus z mocnym orężem logistycznym
Przetargi samorządowe Polonus Warszawa w SuperPKS

Polonus Warszawa dołącza do SuperPKS i będzie trzecim z przewoźników zrzeszonych w ramach tego projektu. PKS Polonus podsumował sezon wakacji

O niemal 3 proc. wzrosła w sezonie wakacyjnym 2016 – względem lipca i sierpnia 2015 roku – liczba pasażerów PKS Polonus. Zwierzak na pokładzie autokaru

Urlop na koniec wakacji, w ciszy, bez tłumów, na łonie natury…? PKS Polonus inwestuje w tabor autokarowy

Polski przewoźnik autokarowy, obsługujący 36 połączeń dalekobieżnych oraz międzynarodowe kursy do Lwowa i Drohobycza – aktywizuje działania inwestycyjne, skutecznie konkurując na trudnym rynku przewozów autokarowych. FM Logistic podsumowuje 2015 rok

FM Logistic, lider w branży operatorów logistycznych, zamknął rok 2015 wzrostem obrotów o 7,6%.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL