Carrier Transicold zostaje właścicielem firmy TRS

Carrier Transicold zostaje właścicielem firmy TRS

Carrier Transicold, światowy lider w produkcji urządzeń dla transportu chłodniczego przejął holenderską firmę TRS Transportkoeling b.v. (TRS), która dostarcza nowoczesne, proekologiczne rozwiązania z zakresu chłodnictwa do samochodów ciężarowych, naczep i kontenerów.

Carrier Transicold, działając w Polsce jako Carrier Transicold Polska Sp. z o.o. wspiera transport ładunków w kontrolowanej temperaturze poprzez kompletną ofertę agregatów chłodniczych do pojazdów i kontenerów. Jest częścią UTC Building & Industrial Systems, która wchodzi w skład United Technologies Corp. (NYSE: UTX).

- Przejęcie TRS pozwala firmie Carrier Transicold rozszerzyć gamę urządzeń napędzanych od silnika pojazdu i zintensyfikować nasze dążenie do rozwijania zrównoważonego łańcucha chłodniczego - powiedział Victor Calvo, wiceprezes i dyrektor generalny Carrier Transicold Truck Trailer, EMEA, Rosja, Azja - W ostatnich latach byliśmy świadkami rosnącej liczby uregulowań prawnych dotyczących limitów hałasu oraz wpływu urządzeń chłodniczych na środowisko. Ufamy, że innowacyjna technologia firmy TRW pomoże naszym klientom zwiększyć wydajność i osiągnąć ambitne cele związane ze zrównoważonym rozwojem.

Firma TRS została założona w 1981 r. Z małego, lokalnego przedsiębiorstwa usługowego przekształciła się w międzynarodowego producenta proekologicznych urządzeń chłodniczych dla ciężarówek, naczep i kontenerów do przewozu ładunków w temperaturze kontrolowanej. Projektuje, wytwarza i serwisuje agregaty o napędzie hydrauliczno-elektrycznym, napędzane od silnika pojazdu. Dzięki tej technologii urządzenia TRS są oszczędne w eksploatacji i bardzo ciche, a ich obsługa serwisowa jest znacznie uproszczona w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami.

Carrier Transicold jest zaangażowany w dostarczanie rozwiązań dla zrównoważonego, drogowego transportu chłodniczego, które zapewniają najwyższy stopnień ochrony łańcucha chłodniczego. Najnowsza inwestycja ma charakter strategiczny i pozwoli firmie Carrier Transicold zapewnić klientom jeszcze lepszą ofertę wzbogaconą o zupełnie nową technologię.

4trucks.pl / Carrier Transicold

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL