Autobusy Autosan z systemem monitorowania ciśnienia opon ContiPressureCheck

Autobusy Autosan z systemem monitorowania ciśnienia opon ContiPressureCheck

System monitorowania ciśnienia i temperatury w oponach – ContiPressureCheck będzie montowany jako dodatkowe wyposażenie we wszystkich modelach autobusów marki Autosan.

ContiPressureCheck (CPC) otrzymał pozytywną rekomendację firmy Autosan, polskiego producenta autobusów z ponad 180-letnią tradycją i będzie montowany jako dodatkowe wyposażenie we wszystkich produkowanych pojazdów. System zapewnia większy komfort i bezpieczeństwo podróży. . Dodatkową zaletą stałej kontroli ciśnienia jest możliwość obniżenia zużycia opon i paliwa, a w konsekwencji bardziej ekologicznego i ekonomicznego podróżowania.

Opony pod kontrolą
ContiPressureCheck™ to system bezpośredniego pomiaru ciśnienia i temperatury montowany wewnątrz opony oferowany przez Continental. Czujnik przesyła dane do centralnego odbiornika (elektronicznego modułu sterującego – ECU). Moduł ten przetwarza dane, zapisuje ostrzeżenia i przesyła je na wyświetlaczu deski rozdzielczej autobusu w kabinie – co pozwala kierowcy w pełni, a co najważniejsze w czasie rzeczywistym, kontrolować stan ogumienia na wszystkich osiach.

- Cieszymy się, że Autosan pozytywnie ocenił nasz system i zdecydował się wprowadzić go do swojej oferty jako dodatkowe wyposażenie wszystkich produkowanych modeli autobusów. To jasny sygnał dla rynku, że ContiPressureCheck jest optymalnym rozwiązaniem dla firm transportowych, które chcą kontrolować jakość i stan ogumienia oraz dla których komfort i bezpieczeństwo pasażerów są ważnepowiedział Marcin Cywiński, Marketing and PR Manager w dziale opon użytkowych z Continental Opony Polska.

Tak dokładny monitoring zapobiega przedwczesnemu zużyciu opon i zmniejsza ryzyko awarii ogumienia, np. pozwala uniknąć wystrzału opony czy separacji warstw opasania bieżnika. W większości opon z nagłą utratą powietrza dochodzi wcześniej do powolnej utraty ciśnienia – gdy zaniżone ciśnienie zostanie wychwycone opona może być już zniszczona.

Prewencyjne podejście do zarządzania ogumieniem we flocie, dzięki zamontowaniu ContiPressureCheck™ pozwala generować realne oszczędności – prawidłowe ciśnienie zmniejsza opory toczenia, a tym samym zmniejsza zużycie paliwa. Natomiast bieżąca kontrola opóźnia niszczenie się opon i pozwala zaoszczędzić czas na nieplanowane wymiany opon. Inteligentne technologie proponowane przez Continental każdego dnia czuwają nad jakością i bezpieczeństwem transportu.

4trucks.pl / Continental

Wyszukiwarka

Informacje