DB Schenker stworzył pod Krakowem hub na Ukrainę

DB Schenker stworzył pod Krakowem hub na Ukrainę

Przesyłki klientów DB Schenker z całej Europy będą trafiać na Ukrainę przez podkrakowski terminal operatora.


Przez Małopolskę będą przewożone na Ukrainę wszystkie towary z portfolio klientów DB Schenker. Powstanie hubu oznacza dla terminalu dodatkowe, regularne połączenie w tygodniu na Ukrainę.

Dotychczas przesyłki w sieci DB Schenker były dostarczane do odbiorców na Ukrainie bezpośrednio z poszczególnych państw. Jedynie nieliczne kraje konsolidowały swoje wysyłki. Do naszego wschodniego sąsiada, przez Polskę, trafiały np. przesyłki klientów DB Schenker z Bułgarii i Grecji.

Teraz wszystkie przesyłki będą trafiać do Krakowa, a następnie przez terminal w Kijowie do odbiorców finalnych. Połączenia zyskają na regularności, a każdy klient otrzyma informację o przewidywanym czasie dostawymówi Agata Kasprzyk, kierownik ds. Zarządzania Międzynarodowym Procesem Drobnicowym w DB Schenker w Polsce.

Hub w Krakowie to nie pierwsza tego typu inicjatywa DB Schenker. Operator logistyczny stosuje podobne rozwiązania w Europie. Przykładowo, przesyłki wysyłane do takich państw jak Serbia, Macedonia, Mołdawia, Czarnogóra są konsolidowane w Austrii.

4trucks.pl / DB Schenker

Wyszukiwarka

Informacje