Ferie na Śląsku: kontrole autokarów

Ferie na Śląsku: kontrole autokarów

W sobotę 30 stycznia w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas podróży, inspektorzy ze Śląskiego Inspektoratu Transportu Drogowego przeprowadzili wspólnie z Policją na drodze krajowej nr 1 w Częstochowie akcję kontroli autobusów.

W trakcie prowadzonych działań kontrolnych sprawdzano trzeźwość kierowców, ich czas pracy, a także stan techniczny pojazdów. W ciągu kilku godzin inspektorzy skontrolowali 15 autobusów. W przypadku jednego z nich stwierdzili brak badań technicznych. Właściciel autobusu, aby móc kontynuować podróż z dziećmi, prosto z miejsca kontroli udał się do stacji kontroli pojazdów i po otrzymaniu zaświadczenia o pozytywnym wyniku badań technicznych, został dopuszczony do dalszej jazdy.

Inny kierowca za brak wymaganych dokumentów otrzymał mandat, a wobec jego szefa wszczęto postępowanie administracyjne. Aby dzieci podczas kontroli nie nudziły się i mogły ciekawie spędzić czas, w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie zaplanowano dla nich atrakcje i ciepłe napoje. Dzieci mogły zwiedzić posterunek Straży, zobaczyć sprzęt i pojazdy strażaków, oraz przymierzyć specjalistyczną odzież ochronną, używaną do gaszenia pożarów.

4trucks.pl / WITD

Wyszukiwarka

Informacje