Łotewski kierowca na podwójnym gazie na A1 w Olszenicy

Łotewski kierowca na podwójnym gazie na A1 w Olszenicy

28 stycznia br. na autostradzie A1 w miejscowości Olszenica inspektorzy z WITD w Katowicach zatrzymali do kontroli pojazd, którym przewoźnik łotewski wykonywał międzynarodowy transport drogowy z Włoch do Rosji.

Od razu po wejściu do kabiny kierowcy inspektorzy poczuli silną woń alkoholu. Kierowcę natychmiast przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że był on nietrzeźwy – badanie wykazało 0,28 mg/l. alkoholu w wydychanym powietrzu. Łotysz twierdził, że wypił dwa duże piwa.

Dane z tachografu pokazały, że 12 minut przed kontrolą rozpoczął on dzienny okres prowadzenia, po zakończeniu odpoczynku dziennego. Inspektorzy wezwali na miejsce kontroli policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. Policjanci ponownie przebadali kierowcę na zawartość alkoholu i ustalili, że wynosi ona 0,27 mg/l. Oznacza to, że kierowca znajdował się w stanie nietrzeźwości, co stanowi w świetle prawa przestępstwo. Z tego względu dalsze czynności wobec kierowcy przeprowadzili funkcjonariusze z KPP w Wodzisławiu Śląskim. Pojazd łotewskiego przewoźnika za pomocą holownika usunięto na parking strzeżony a kierowca stanie przed Sądem.

4trucks.pl / WITD Katowice

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL