Debata Kässbohrer: przyszłość transportu intermodalnego

Debata Kässbohrer: przyszłość transportu intermodalnego

13 stycznia br., w Hotelu Poznańskim w Luboniu k/Poznania, firma TIMEX S.A. generalny importer naczep Kässbohrer zorganizowała konferencję “Transport przyszłości – transport intermodalny”.

Konferencja, w której udział wzięli przedstawiciele 30 kluczowych i potencjalnych odbiorców naczep Kässbohrer w zachodniej Polsce, była okazją do podsumowania ostatniego roku w branży TSL i zastanowienia się nad przyszłością transportu, ze szczególnym naciskiem na transport intermodalny. W konferencji wzięła udział Pani dr hab. Jana Pieriegud z Katedry Transportu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Podczas spotkania w Luboniu Kässbohrer zaprezentował swój najnowszy produkt, naczepę kurtynową K.SCS X, która została zmodernizowana, by zapewnić klientom maksymalne zadowolenie z użytkowania pojazdu w trudnych warunkach pogodowych i drogowych. Ponadto zaprezentowano naczepę K.SCSM Mega – intermodalny produkt Kässbohrera.

Naczepa kurtynowa K.SCS X Maxima
Pasuje do każdego ciągnika siodłowego. Naczepa wyposażona jest w system K-Fix, który poprzez rozmieszczenie 236 otworów do umocowania pasów zabezpieczających, z 2,5 tonową wytrzymałością każdy, umożliwia zabezpieczanie dowolnego ładunku. K-Fix umożliwia zamocowanie pasów bez otwierania plandek bocznych, co spotkało się z entuzjazmem kierowców, skracając czas załadunku i rozładunku towarów. System K-Fix kompatybilny jest z innymi systemami mocowania ładunku, co potwierdzone jest Certyfikatem Zabezpieczenia Ładunku EN 12642 Code XL - VDI 2700 przyznawany na pełną ładowność naczepy.

Naczepa kurtynowa K.SCS M Mega
Dla zoptymalizowania załadunku i rozładunku naczepa K.SCS M wyposażona została w wielopunktowy system zabezpieczenia ładunku, K-Fix. Natomiast budowa sprawia, że naczepa znakomicie sprawuje się w każdych warunkach drogowych. W celu sprawnego i ekologicznego zarządzania flotą, naczepa dostępna jest w konfiguracjach intermodalnych. Konstrukcja naczepy wzmocniona wspornikami do załadunku kolejowego, pasującymi do wagonów-platform intermodalnych klasy P400, K.SCS M, także posiada Certyfikat Zabezpieczenia Ładunku EN 12642 Code XL - VDI 2700.

O marce
Kässbohrer, ze swoimi fabrykami w Niemczech, Rosji i Turcji, jest obecnie 4 co do wielkości, europejskim producentem naczep i przyczep. Kässbohrer posiada szeroką paletę produktów, oferując swoim klientom naczepy począwszy od różnego rodzaju silosów i cystern do przewożenia zarówno paliw, mas bitumicznych jak i produktów chemicznych, poprzez naczepy do przewozu kontenerów, niskopodwoziówki na naczepach kurtynowych skończywszy. Generalnym Importerem naczep Kässbohrer w Polsce od 2010 roku jest TIMEX S.A. posiadająca swoje oddziały w Koniku Nowym/Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach.

4trucks.pl /  Kässbohrer

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL