Jechał na magnesie i pomylił drogę

Jechał na magnesie i pomylił drogę

12 stycznia br. w miejscowości Szczecinek, inspektorzy z Wałeckiego Oddziału Zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego, zatrzymali do rutynowej kontroli zestaw pojazdów należący do polskiego przewoźnika.

Kierujący pojazdem – właściciel przedsiębiorstwa po zatrzymaniu do kontroli zachowywał się nerwowo tłumacząc swoje zachowanie tym, iż pomylił drogi dojazdowe do firmy, w której miał dokonać załadunku.

Za chwilę okazało się jednak, że powód jego zdenerwowania miał też inne podłoże. Po wykonaniu wydruku z tachografu ujawniono, że na karcie kierowcy przed zatrzymaniem rejestrował się odpoczynek zamiast prawidłowej w tym miejscu jazdy. Oględziny pojazdu wykazały, że kierowca użył niedozwolonego urządzenia (magnesu) przyłożonego do impulsatora na skrzyni biegów. W ten sposób fałszował prawdziwe okresy swojej aktywności i odpoczynku. Kierowca wykorzystał już maksymalny dzienny okres czasu jazdy (10 godzin, przekraczając go jeszcze o 12 minut, a następnie chcąc dokonać jeszcze załadunku jechał dalej stosując niedozwolone praktyki. Dodatkowo po pobraniu danych cyfrowych z tachografu stwierdzono, że przedsiębiorca nie dokonał wczytywania danych z urządzenia rejestrującego w wymaganym terminie. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zgodnie z przepisami ustawy o transporcie drogowym, zagrożone karą w wysokości 5.500 zł.

4trucks.pl / WITD Szczecin

Przeczytaj też:
Nowe przepisy w Kanadzie dają policji większą władzę

Policja miejska w Kanadzie przeprowadza kontrole drogowe w różnych miejscach w weekendy, w ramach zmian w kanadyjskim kodeksie karnym, który wszedł w życie 18 grudnia, może teraz poprosić każdego kierowcę o wykonanie testu alkomatem bez uzasadnionego podejrzenia.

Urząd celny kontroluje mobilnym systemem rentgenowskim

Na pierwszy rzut oka wygląda jak normalna ciężarówka, jednak kiedy pojazd wyciąga swoje wielkie ramię, aby skanować ciężarówki i autobusy, ujawnia się jej prawdziwy cel.

Kierowcy lekceważą czerwone światło

Wspólnie z zarządem ruchu, urzędnicy hamburscy przeprowadzili wczoraj inspekcję na skrzyżowaniach głównych dróg.

Samochody ciężarowe - gdzie obowiązek opon zimowych

Kontrola samochodów ciężarowych z oponami zimowymi oraz łańcuchów śniegowych odbyła się w czwartek w całym Tyrolu.

Po nocnej kontroli ITD...

Wczoraj, 19 października br., inspektorzy z WITD w Bydgoszczy przeprowadzili nocne działania kontrolne, których celem było wykrywanie niedozwolonych ingerencji w zapisy tachografów.

Kosztowny pączek…

Choć tłusty czwartek już za nami, pewna firma ze Szwecji na długo zapamięta skutki tego słodkiego dnia.

Nieoczekiwana zmiana miejsc

W dniu 30 stycznia na drodze ekspresowej S3 w okolicy Goleniowa, inspektorzy transportu drogowego z WITD w Szczecinie wytypowali do kontroli zespół pojazdów należący do przewoźnika niemieckiego.

Z Włoch do Polski na magnesie

Inspektorzy z WITD w Katowicach, na DK nr 1 w Częstochowie, zatrzymali do kontroli ciągnik z naczepą, którym polski przewoźnik wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Włoch do Polski. Do Iranu bez zezwolenia

W dniu 13 czerwca inspektorzy z WITD w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli ciężarówkę z Turcji.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL