Zwycięzcy Rajdu Dakar 2016 na oponach Goodyear ORD

Zwycięzcy Rajdu Dakar 2016 na oponach Goodyear ORD

Zespół De Rooy, jadący na standardowych oponach terenowych Goodyear ORD, zwyciężył w klasie pojazdów ciężarowych w zakończonym w sobotę, 16 stycznia, rajdzie Dakar 2016.

W trakcie 13 dni zmagań uczestnicy przemierzyli liczącą około 9000 kilometrów trasę, która wiodła przez najtrudniejsze tereny Argentyny i Boliwii. Mimo licznych wyzwań na szlaku, ogumienie Goodyear okazało się niezawodne i zapewniło holenderskiemu teamowi sukces w najtrudniejszym rajdzie świata. W drodze do zwycięstwa w Rosario, ciężarówka Powerstar Iveco z numerem #501 dowodzona przez Gerarda De Rooya, wspieranego przez drugiego kierowcę Moisesa Torrallardona z Hiszpanii, pokonała ponad 50 innych pojazdów ciężarowych z całego świata. Ogromny sukces zespołu to m.in. zasługa - wyprodukowanych w Luksemburgu opon - Goodyear ORD w rozmiarze 375/90R22.5 oraz dużych umiejętności polskiego mechanika teamu, Dariusza Rodewalda. Dla Polaka to drugie w karierze zwycięstwo w Dakarze. Poprzedni sukces odniósł w 2012 roku.

- Warunki podczas wyścigu Dakar należą niewątpliwie do najtrudniejszych. Na trasie spotyka się najgorsze, co może być: piach, skały, kamienie i błoto, dlatego jednym z najważniejszych elementów są opony. Goodyear zapewnił nam znakomite wsparcie techniczne i doradztwo przed rozpoczęciem rajdu Dakar, szczególnie jeżeli chodzi o zalecenia dotyczące ciśnienia w oponach. Dostarczył także ogumienie terenowe ORD 375/90R22.5, które spisało się fantastycznie i było kluczowym czynnikiem naszego zwycięstwa w tej imprezie - powiedział Gerard De Rooy.

Podobne saldo zwycięstw ma na swoim koncie Gerard De Rooy, który pierwszy raz triumfował w klasie ciężarówek w Dakarze także w 2012 roku. Dla De Rooya to jednak pierwszy sukces odniesiony we współpracy z Goodyearem. To ogumienie przyniosło szczęście również innemu członkowi zespołu De Rooy. Prowadzona przez Tona Van Genutgena szybka ciężarówka pomocy technicznej zespołu, również jadąca na oponach Goodyear ORD, ukończyła wyścig na 5. miejscu klasyfikacji generalnej.

W rajdzie Dakar 2016, często określanym mianem „Odysei”, holenderska ekipa De Rooy wystawiła trzy pojazdy ciężarowe wyposażone w opony terenowe Goodyear ORD w rozmiarze 375/90R22.5. Główną ciężarówkę wyścigową prowadził Gerard De Rooy, drugą członek zespołu De Rooy - Ales Loprais, a szybki pojazd wsparcia technicznego - Ton van Genugten. Opony Goodyear ORD wybrano po wszechstronnych testach, przeprowadzonych we współpracy z inżynierami z Centrum Innowacji Goodyear w Luksemburgu, którzy pomogli zespołowi dobrać opony tak, by zoptymalizować ich osiągi w różnorodnych, zmiennych warunkach Dakaru 2016.

4trucks.pl / Goodyear

Przeczytaj też:
Opony Michelin na Rajdzie Dakar 2016

Zakończył się Rajd Dakar 2016, podczas którego dostawcą opon, na którego postawiło najwięcej zespołów, było Michelin. Zespół PETRONAS De Rooy IVECO zwycięzcą Rajdu Dakar 2016

IVECO zdobyło najwyższe miejsca podium Rajdu Dakar 2016. Zespół Petronas De Rooy IVECO na Rajdzie Dakar 2016

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL