Rekordowe zamówienie ciężarówek Scania do Wielkiej Brytanii

Rekordowe zamówienie ciężarówek Scania do Wielkiej Brytanii

Scania zrealizuje największe zamówienie w historii firmy, jakie zostało złożone w Europie.

Brytyjski przewoźnik Eddie Stobart Limited i związane z nim firmy, w tym A.W. Jenkinson Forestry Products zamówiły ponad 2000 ciężarówek.

Realizacja umowy rozpocznie się w marcu 2016 r. i zajmie 2 lata. Będą w nią zaangażowani liczni dilerzy z Wielkiej Brytanii, którzy dostarczą pojazdy, a potem zajmą się ich obsługą serwisową. Eddie Stobart Limited wraz z partnerami już po raz czwarty złożyli tak duże zamówienie. W 2010 zgłosili zapotrzebowanie na 1000 pojazdów, w 2012 ponownie na 1000, a w 2014 na 1500. 

 - Naturalnie jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza długoletnia współpraca nie słabnie, lecz stale się umacnia. Z zapałem przystępujemy do realizacji najnowszego zamówienia, wspierając je bezkonkurencyjnym, ogólnokrajowym serwisem - mówi Claes Jacobsson, dyrektor zarządzający spółką Scania (Great Britain) Limited.

Większość z zamówionych pojazdów będzie dostarczona w ramach 36-miesięcznego wynajmu, obejmującego opłatę drogową oraz obsługę i naprawy. Pula pojazdów będzie zawierać ciężarówki Scania serii G i R, wszystkie wyposażone w kabiny Highline i silniki o mocy 410 lub 450 KM. 

Scania należy do czołowych dostawców pojazdów ciężarowych, autobusów oraz silników przemysłowych i morskich w Wielkiej Brytanii. Produkty wspiera bogata oferta serwisowa, a obsługę zapewnia ponad 90 centrów serwisowych w całym kraju. W 2015 udział firmy Scania w brytyjskim rynku samochodów ciężarowych sięgnął 19,5%, a w rynku autobusów 7%.

4trucks.pl / Scania

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL