Rekordowe zamówienie ciężarówek Scania do Wielkiej Brytanii

Rekordowe zamówienie ciężarówek Scania do Wielkiej Brytanii

Scania zrealizuje największe zamówienie w historii firmy, jakie zostało złożone w Europie.

Brytyjski przewoźnik Eddie Stobart Limited i związane z nim firmy, w tym A.W. Jenkinson Forestry Products zamówiły ponad 2000 ciężarówek.

Realizacja umowy rozpocznie się w marcu 2016 r. i zajmie 2 lata. Będą w nią zaangażowani liczni dilerzy z Wielkiej Brytanii, którzy dostarczą pojazdy, a potem zajmą się ich obsługą serwisową. Eddie Stobart Limited wraz z partnerami już po raz czwarty złożyli tak duże zamówienie. W 2010 zgłosili zapotrzebowanie na 1000 pojazdów, w 2012 ponownie na 1000, a w 2014 na 1500. 

 - Naturalnie jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza długoletnia współpraca nie słabnie, lecz stale się umacnia. Z zapałem przystępujemy do realizacji najnowszego zamówienia, wspierając je bezkonkurencyjnym, ogólnokrajowym serwisem - mówi Claes Jacobsson, dyrektor zarządzający spółką Scania (Great Britain) Limited.

Większość z zamówionych pojazdów będzie dostarczona w ramach 36-miesięcznego wynajmu, obejmującego opłatę drogową oraz obsługę i naprawy. Pula pojazdów będzie zawierać ciężarówki Scania serii G i R, wszystkie wyposażone w kabiny Highline i silniki o mocy 410 lub 450 KM. 

Scania należy do czołowych dostawców pojazdów ciężarowych, autobusów oraz silników przemysłowych i morskich w Wielkiej Brytanii. Produkty wspiera bogata oferta serwisowa, a obsługę zapewnia ponad 90 centrów serwisowych w całym kraju. W 2015 udział firmy Scania w brytyjskim rynku samochodów ciężarowych sięgnął 19,5%, a w rynku autobusów 7%.

4trucks.pl / Scania

Przeczytaj też:
Powstanie projekt ciężarówki Scania zasilanej wodorem

Scania opracowuje projekt śmieciarki zasilanej ogniwami wodorowymi. Projekt powstaje w kooperacji z firmą Renova, która zajmuje się przetwarzaniem odpadów.

2000 dodatkowych ciężarówek LNG, 39 nowych stacji LNG, Unia Europejska częściowo finansuje plany

Konsorcja: Shell, DISA, Scania, IVECO i Nordsol tworzą razem konsorcjum o nazwie BioLNG Euronet, które ma rozwinąć napęd LNG w transporcie drogowym.

Co powiedział wiceprezes Scania podczas szczytu klimatycznego w Katowicach

Scania popiera stanowisko Komisji Europejskiej, która chce, aby do roku 2050 ciężarówki były całkowicie neutralne dla środowiska naturalnego.

Specjalna wersja Scanii S trafia do polskiego klienta

750-tysięczną Scanię otrzymała polska firma transportowa z okolic Stalowej Woli. Jubileuszowy ciągnik to Scania S450 King of the Road.

Pierwsze Scanie CNG na Litwie

Scania, wraz z firmą logistyczną Vlantana i dostawcą infrastruktury gazowej SG Dujos, zaprezentowała pierwszą na Litwie ciężarówkę napędzaną gazem ziemnym.

Bezpieczna ciężarówka Mercedes-Benz

Dziewięć na dziesięć z tych osób zdaje sobie sprawę z ograniczonej widoczności kierowców ciężarówek. 

Scania CNG śmieciarka

Scania Polska przekazała 2 ciężarówki CNG dla firmy Kom-Eko realizujące zadania komunalne w Lublinie.

Autonomiczna Scania na drogach Rosji

Scania Rosja i NP GLONASS osiągnęły porozumienie w sprawie wspólnego projektu.

Droga zamknięta na 12 godzin

Zwykle nie publikujemy tego typu scen. Nie chcemy, aby nasz portal był kroniką wypadków.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL