Gliwice: przewoźnik wiózł towary niebezpieczne bez oznaczenia

Gliwice: przewoźnik wiózł towary niebezpieczne bez oznaczenia

28 grudnia w Gliwicach śląscy inspektorzy skontrolowali samochód ciężarowy, którym krajowy przedsiębiorca wykonywał przewóz na potrzeby własne.

W trakcie kontroli okazało się, że pojazdem przewożone są towary niebezpieczne klasy 3 – materiały ciekłe zapalne – w ilości wymagającej oznakowania pojazdu pomarańczowymi tablicami.

Zarówno pojazd, jak i znajdujące się w ładowni 871 opakowań z materiałami niebezpiecznymi, nie były oznakowane, a kierowca nie posiadał prawidłowej instrukcji pisemnej. Inspektorzy poinformowali kierowcę, że nie dopuszczą pojazdu do dalszego wykonywania przewozu do czasu oznakowania w prawidłowy sposób zarówno samego auta, jak i wszystkich sztuk przesyłki i doprowadzenia całego przewozu do stanu zgodnego z przepisami.

Na miejsce kontroli zostały dostarczone elementy oznakowania i rozpoczęło się żmudne, kilkugodzinne umieszczanie nalepek na prawie dziewięciuset opakowaniach. Pomimo doprowadzenia do prawidłowego stanu pojazdu i opakowań, przedsiębiorca nie uniknie konsekwencji finansowych. Wszczęto wobec niego postępowanie administracyjne. Za przewóz towarów niebezpiecznych bez wymaganego oznakowania na pojeździe oraz na sztukach przesyłki grozi kara wysokości 2250 zł.

4trucks.pl / WITD Katowice

Przeczytaj też:
Nowe przepisy w Kanadzie dają policji większą władzę

Policja miejska w Kanadzie przeprowadza kontrole drogowe w różnych miejscach w weekendy, w ramach zmian w kanadyjskim kodeksie karnym, który wszedł w życie 18 grudnia, może teraz poprosić każdego kierowcę o wykonanie testu alkomatem bez uzasadnionego podejrzenia.

Urząd celny kontroluje mobilnym systemem rentgenowskim

Na pierwszy rzut oka wygląda jak normalna ciężarówka, jednak kiedy pojazd wyciąga swoje wielkie ramię, aby skanować ciężarówki i autobusy, ujawnia się jej prawdziwy cel.

Kierowcy lekceważą czerwone światło

Wspólnie z zarządem ruchu, urzędnicy hamburscy przeprowadzili wczoraj inspekcję na skrzyżowaniach głównych dróg.

Samochody ciężarowe - gdzie obowiązek opon zimowych

Kontrola samochodów ciężarowych z oponami zimowymi oraz łańcuchów śniegowych odbyła się w czwartek w całym Tyrolu.

Z Włoch do Polski na magnesie

Inspektorzy z WITD w Katowicach, na DK nr 1 w Częstochowie, zatrzymali do kontroli ciągnik z naczepą, którym polski przewoźnik wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Włoch do Polski. Do Iranu bez zezwolenia

W dniu 13 czerwca inspektorzy z WITD w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli ciężarówkę z Turcji. Ponad dwa promile u kierowcy ciężarówki

W dniu 4 czerwca inspektorzy z WITD w Gdańsku wykonując czynności kontrolne na drodze nr 22 w miejscowości Knybawa zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę. Poznań: cysterna zaklinowana w betonowych barierach

W dniu 3 czerwca inspektorzy WITD w Poznaniu uczestniczyli w działaniach mających na celu usunięcie skutków zdarzenia drogowego z udziałem cysterny. Nie odpoczywał przy przewozie ADR

W dniu 1 czerwca inspektorzy WITD w Kielcach prowadząc kontrole w miejscowości Złota Woda przy DK 74 zatrzymali zespół pojazdów przewożący materiały niebezpieczne w postaci ciekłego asfaltu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL