Renault Trucks T Tanker do przewozu materiałów niebezpiecznych

Renault Trucks T Tanker do przewozu materiałów niebezpiecznych

Renault Trucks posiada w swojej ofercie wyspecjalizowane rozwiązanie, przeznaczone dla klientów transportujących materiały niebezpieczne, produkty łatwo psujące się i chemikalia.

Renault Trucks T w wersji Tanker, bo nim mowa, spełnia rygorystyczne wymagania dotyczące ładowności i bezpieczeństwa, stanowiące wspólną cechę wszystkich tych zastosowań.

Przewóz materiałów niebezpiecznych lub produktów łatwo psujących się podlega specjalnym rygorom. W celu spełnienia potrzeb klientów realizujących tego typu przewozy, Renault Trucks opracowało wersję Tanker swojego modelu Renault Trucks T (International Truck of the Year 2015). Pojazd ten został zoptymalizowany pod kątem małej masy własnej i wyższego poziomu bezpieczeństwa w odniesieniu zarówno do ładunku, jak i kierowcy.

Zmniejszenie masy własnej, a tym samym zwiększenie ładowności, osiągnięto m.in. poprzez wyposażenie Renault Trucks T Tanker w aluminiowe obręcze kół, aluminiowe zbiorniki paliwa i sprężonego powietrza oraz lekkie siodło. Dodatkowo, wyeliminowano szereg mniej istotnych elementów, takich jak np. przedłużenia drzwi kabiny. Wszystko to pozwoliło „odchudzić” pojazd z kabiną sypialną aż o 270 kg, w porównaniu ze standardową wersją Renault Trucks T.

Prawa strona podwozia wersji Tanker jest niezabudowana, co pozwala na montaż specjalistycznego wyposażenia dodatkowego, zależnie od rodzaju transportowanych ładunków. W celu zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa kierowcy i ładunku, Renault Trucks T Tanker jest standardowo wyposażone m. in. w układ monitorowania ciśnienia w ogumieniu, pozwalający obserwować odczyty ciśnień w oponach na wyświetlaczu w zestawie wskaźników, a tym samym uniknąć ryzyka rozerwania opony wskutek niewłaściwej eksplatacji. 

Układ umożliwia również optymalizowanie zużycia paliwa i trwałości opon. Standardowe wyposażenie wersji Tanker obejmuje także opony charakteryzujące się najkrótszą drogą hamowania w swojej klasie. 

Ponadto, Renault Trucks T Tanker jest standardowo wyposażone w pakiet Protect, zawierający ogranicznik prędkości z aktywnym tempomatem (ACC), utrzymującym bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego, reflektory doświetlające zakręt, funkcję automatycznego włączania świateł, ksenonowe reflektory główne wraz ze spryskiwaczami.

I wreszcie, model T Tanker posiada certyfikat ADR* upoważniający do transportu wszelkiego rodzaju materiałów niebezpiecznych. Oznacza to m.in., że jest wyposażony w specjalny układ wydechowy, główny wyłącznik akumulatora w kabinie i przenośną pomarańczową lampę ostrzegawczą.

4trucks.pl / Renault Trucks

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL