Opony ciężarowe Goodyear gotowe na Dakar 2016

Opony ciężarowe Goodyear gotowe na Dakar 2016

Zespół De Rooy, triumfator wyścigu Dakar 2012, wystartuje w najtrudniejszych zawodach świata, często określanych jako ‘Odyseja’, wyposażony w opony ciężarowe Goodyear ORD.

Wybór poprzedziła seria wszechstronnych, wymagających testów, przeprowadzonych w Hiszpanii i Maroku.

Dakar to największy na świecie i najbardziej wymagający terenowy wyścig samochodów, motocykli i pojazdów ciężarowych. Jego najnowsza edycja zostanie zorganizowana na terenie Argentyny i Boliwii, od 3 do 16 stycznia 2016 roku, z udziałem 660 zawodników z ponad 50 krajów i przeszło 400 motocykli, quadów, aut i pojazdów ciężarowych. 

- Bardzo się cieszymy, że zespół De Rooy wybrał opony ciężarowe Goodyear ORD na wyścig Dakar 2016. Intensywne próby wykazały, że nasze opony ciężarowe oferują doskonałe osiągi w zakresie trakcji, trwałości i wytrzymałości. Te kluczowe parametry są nieodzowne 
w walce o zwycięską pozycję w tak wymagającym wyścigu jak Dakar. Dla nas uczestnictwo w jednym z najtrudniejszych wyścigów terenowych z zespołem De Rooy jest znakomitą okazją do pokazania możliwości opon terenowych ORD w najtrudniejszych warunkach. 
To także szansa na obserwacje i pozyskanie kolejnych, cennych danych, które pomogą nam w rozwoju opon ciężarowych w przyszłości. Odliczamy dni do stycznia i życzymy zespołowi samych sukcesów w trakcie rajdu - powiedział Benjamin Willot, dyrektor marketingu opon ciężarowych, Goodyear Europa, Bliski Wschód i Afryka.

Holenderska ekipa De Rooy pojedzie w Dakarze trzema ciężarówkami Iveco wyposażonymi w opony terenowe Goodyear ORD w rozmiarze 375/90R22.5. Za kierownicą głównego pojazdu wyścigowego zasiądzie Gerard De Rooy, który w 2012 r. wygrał wyścig Dakar w klasie pojazdów ciężarowych. Drugą ciężarówkę poprowadzi członek zespołu De Rooy - Ales Loprais, a szybki pojazd wsparcia technicznego - Ton van Genugten. 

Opony Goodyear ORD wybrano po wszechstronnych testach, przeprowadzonych podczas tegorocznych rajdów: lipcowego Baja w Hiszpanii oraz październikowego Oilibya Rally w Maroku. Podczas tych próbnych wyścigów, inżynierowie z Centrum Innowacji Goodyeara w Luksemburgu ściśle współpracowali z zespołem, by osiągnąć najlepszą konfigurację, umożliwiającą optymalizację osiągów opon w różnych warunkach, z jakimi przyjdzie zmierzyć się zawodnikom. 

Goodyear ORD w rozmiarze 375/90R22.5 to opona testowa, stworzona na potrzeby wyścigu Dakar. Ma ona zastąpić ogumienie 14.00R20, które zespół De Rooy wykorzystywał podczas wcześniejszych startów. Goodyear ORD w unikatowym dla koncernu rozmiarze 375/90R22.5 zachowuje tę samą łączną średnicę i szerokość co 14.00R20, natomiast wyróżnia 
się większym rozmiarem obręczy, który pozostawia więcej miejsca na tarcze hamulcowe, 
co zwiększa odporność na przegrzewanie. 

- Testy przeprowadzone we współpracy z Goodyearem dowiodły znakomitych osiągów opon terenowych Goodyear ORD. Jesteśmy przekonani, że to dla nas najlepsza opona na Dakar. Opony są kluczowym czynnikiem do osiągnięcia celu, jaki sobie postawiliśmy – zdobycia najwyższego stopnia podium w styczniu. Jesteśmy przekonani, że sprostamy temu wyzwaniu z oponami Goodyear – powiedział Henk van Leuven, menedżer zespołu De Rooy.

4trucks.pl / Goodyear

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL