PROMAG rozbudowuje Centrum Logistyczne w Koninku

PROMAG rozbudowuje Centrum Logistyczne w Koninku

PROMAG S.A. rozpoczął rozbudowę Centrum Logistycznego w podpoznańskim Koninku.

Realizacja obiektu liczącego blisko 9000 m kw. powiększy powierzchnię magazynu centralnego firmy do 17 000 m kw. To kolejny etap rozwoju infrastruktury spółki, podyktowany jej dynamicznym rozwojem i rosnącym zapotrzebowaniem na produkty z zakresu intralogistyki.

- Od pierwszej wysyłki towarów z Centrum Logistycznego w Koninku minęły 3 lata, podczas których umocniliśmy naszą pozycję w sektorze zautomatyzowanych rozwiązań transportu wewnętrznego i składowania. To z kolei zwiększyło nasze zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową. Rozbudowa zaplecza logistycznego to też efekt realizacji długofalowej strategii firmy w zakresie skrócenia procesu obsługi klientówmówi prezes zarządu, dyrektor naczelny PROMAG S.A. Lesław Łuczak.

Inwestycja powstaje przy trasie Poznań-Katowice, 5 km od granic miasta i co bardzo istotne przy węźle autostrady A2. Jak zapowiada Spółka część powierzchni magazynowej zostanie przeznaczone na wynajem. Nowy magazyn pełnić będzie funkcję centrum dystrybucyjnego dla 10 oddziałów terenowych firmy oraz sprzedaży wysyłkowej, realizowanej za pośrednictwem sklepu internetowego www.e-promag.pl. Obiekt wyposażony zostanie m.in. w doki przeładunkowe, bramy wjazdowe, regały stacjonarne i przejezdne oraz pomosty GL8, które stanowią również część kompleksowej oferty firmy. Rozbudowa Centrum Logistycznego PROMAG ma się zakończyć w I kwartale 2016 roku.

4trucks.pl / PROMAG S.A.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL